امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۵:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شکایت دادستان‌کل از احمدی‌نژاد و بقایی به جریان افتاد

حمید بقایی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است اما محمود احمدی نژاد پس از توصیه رهبر معظم انقلاب به عدم حضور در انتخابات اعلام کرد که کاندیدا نمی شود.

به گزارش بابل نوین، دادستان کل کشور از محمود احمدی نژاد و حمید بقایی شکایت کرده است.

یک مقام آگاه گفت: «شکایت حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور، از احمدی نژاد و بقایی به جریان افتاده است.»

به گفته این منبع آگاه یکی از دلایل شکایت از حمید بقایی و محمود احمدی نژاد به خاطر تبلیغات زود هنگام انتخاباتی است که خلاف قانون است.

محمود احمدی نژاد و حمید بقایی هفته گذشته نشست خبری برگزار کردند که همراه با تنش فراوانی بود.

حمید بقایی  نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است اما محمود احمدی نژاد پس از توصیه رهبر معظم انقلاب به عدم حضور در انتخابات اعلام کرد که کاندیدا نمی شود.

با این حال این چهره سیاسی به همراه اسفندیار رحیم مشایی در دو ماه اخیر فعالیت گسترده انتخاباتی که ظاهرا برای پیروزی حمید بقای در انتخابات است آغاز کرده اند.

بسیاری از ناظران سیاسی معتقدند که حمید بقایی به دلیل پرونده قضایی اش از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت می شود اما محمود احمدی نژاد در نشست خبری هفته گذشته خود اعلام کرد هیچ دلیلی برای ردصلاحیت او وجود ندارد و راه هایی برای جلوگیری از ردصلاحیت بقایی  وجود دارد که از آن ها استفاده می کند.» احمدی نژآد توضیحی درابهر این راه ها نداد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۴ عنوان کرد حمید بقایی که قرار بازداشت برایش صادر شده، از این تاریخ تحت بازداشت قرار می‌گیرد. وی در تاریخ ۲۸ دی همان سال، با تبدیل قرار بازداشت به کفالت، آزاد شد. دلیل بازداشت چندماهه وی تاکنون نامشخص است.

در واکنش به بازداشت خود، در ۶ اسفند ۱۳۹۵ گفت «خدا را شاکرم که بنده را با کیسه معمولی کیسه نکشیدند، بلکه با سنگ پا مرا کیسه کشیدند! یعنی دیگر به جای ذره بین با میکروسکوپ در تمام زندگی من و طایفه‌ام وارد شده‌اند. من اینجا اعلام می‌کنم حضرت عباسی نصف این ذره بین را در زندگی هر کسی می‌انداختند، چه چیزهایی که از تویش درنمی‌آمد.»

با این وجود قوه قضائیه می گوید پرونده بقایی هنوز بسته نشده است.

محمود احمدی نژاد نیز پیش از این پرونده هایی در قوه قضائیه داشت که بنا به گفته سخنگوی قوه قضائیه این پرونده ها هنوز باز است. /م

 منبع: فرارو
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين