امروز : سه شنبه, ۱۹ فروردین , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۶:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

گفت‌وگوی تلفنی روسای ستاد کل نیروهای مسلح ایران و سوریه/ تلاش کاخ سفید برای احیای تروریست‌ها

به گزارش بابل نوین، روسای ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سوریه در گفت ‌و گویی پیرامون تحولات سوریه و تهاجم موشکی آمریکا به این کشور تاکید کردند که تجاوز آشکار آمریکایی‌ ها به سوریه برای روحیه دادن به تروریست‌ ها و هم‌ پیمانان شکست خورده آنان است.

سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری»  و سپهبد «علی ایوب» پیرامون تحولات میدانی جنگ سوریه و حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات، به صورت تلفنی گفت ‌و گو کردند.

سرلشکر باقری در این گفت ‌و گو با محکوم کردن شدید حمله آمریکا به پایگاه هوایی ارتش سوریه گفت: ما این اقدام را تجاوز آشکار به یک کشور مستقل و آزاده و خلاف قوانین بین المللی دانسته و به روح بلند شهدای ارتش و مقاومت سوریه درود می ‌فرستیم.

وی افزود: حادثه هولناک شیمیایی خان شیخون، حادثه‌ای مشکوک و توطئه ضددولت و ملت سوریه بوده و مانند شما و روسیه معتقدیم تحقیق و بررسی میدانی آن با تعیین یک گروه بی‌طرف ضروری است و می‌تواند حقانیت مقاومت برابر این تهاجم بی‌رحمانه را اثبات کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، تهاجم موشکی آمریکایی‌ها به سوریه را تلاش کاخ سفید و هم‌ پیمانان برای توسعه تجاوزگری و احیای تروریست‌ها دانست و تاکید کرد: ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حمایت از مقاومت و رزمندگان سوریه برابر تروریست‌های تکفیری و مورد حمایت قدرت‌های استکباری را افتخار خود می‌داند و اطمینان دارند دولت و ملت سوریه سرانجام بر تروریست‌ها فائق خواهند آمد.

در این گفت ‌و گو سپهبد«علی ایوب» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سوریه نیز با تشکر از مواضع و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از دولت، ملت و نیروهای مسلح این کشور در نبرد با تروریست‌ها و حامیان آن‌ها گفت: موضع ایران در این زمینه منطقی، آگاهانه و برخاسته از ادراک بالا و عمیق بوده و در حقیقت مهمترین تکیه‌گاه ما برابر این تهدیدات است.

سپهبد علی ایوب افزود: روابط ایران و سوریه تاریخی است و هر دو طی دهه‌های اخیر در محور مقاومت توانسته‌اند بسیاری از فتنه‌ها و تهدیدات را خنثی سازند.

وی با اشاره به عملیات موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات تصریح کرد: حمله و تجاوز آمریکایی‌ها نه تنها روحیه خلبانان و رزمندگان سوری را تضعیف نکرد بلکه باعث ارتقای انگیزه و روحیه آن‌ها برای درهم کوبیدن تروریست‌ها شده است.

سرلشکر باقری و سپهبد علی ایوب در پایان با تاکید بر تداوم همکاری‌های متحدان سوریه برابر تروریست‌ها و حامیان آن‌ها بیان کردند: تروریست‌ها در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند و تجاوز آشکار آمریکایی‌ها که برای روحیه دادن به تروریست‌ها و هم‌پیمانان آنان صورت پذیرفته است نتیجه‌ای نخواهد داشت و به فضل الهی و به برکت خون شهدای مقاومت شکست نهایی آن‌ها نزدیک است.

منبع:ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين