امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ - ۱۴:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

صحبت های رئیس بهزیستی مصداق توهین و افترا است/ وکلا دادگستری مشاوران بهزیستی هستند

به گزارش بابل نوین، مصطفی ترک همدانی وکیل مرکز مشاوران قوه قضاییه در واکنش به صحبت های انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی که گفته بود (زوجین به وکلا نیافتند) و (به ما مراجعه کنید تا با مشاوره مشکلاتتان را حل کنیم) اظهار داشت: صحبت های رئیس بهزیستی که در رسانه ها هم منتشر شده مصداق بارز توهین و افترا است، چرا که دام قرار دادن یا فریب دادن افراد برای جذب وکالت یک عمل تخلف آمیز انتظامی و مجرمانه است که رئیس بهزیستی آن را به وکلای دادگستری منتسب کرده است.

وی افزود: همچنین دام گستری برای مردم به منظور اخذ وکالت هم یک عبارت توهین آمیز نسبت به وکلای دادگستری است و از طرف دیگر سازمان بهزیستی کشور از جمله سازمان هایی است که خدمات رایگان ارایه می دهد و از خدمات معاضدتی وکلا بهرمند می شود.
وکیل مرکز مشاوران قوه قضاییه تاکید کرد: سخنان رئیس سازمان بهزیستی کل کشور جای سوال دارد که چرا علی رغم دریافت خدمات از وکلا در امور مشاوره ای چرا به وکلا توهین کرده است.
ترک همدانی تصریح کرد: مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد از خدمات رایگان و معاضدتی وکلای دادگستری بهرمند می شوند و هیچ وکیلی وجود ندارد که در عمر وکلالت خود چندین پرونده معاضدتی را وکالت نکرده باشد و هر وکیل باید در سال ۲ پرونده معاضدتی را انجام دهند.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه صحبت های رئیس بهزیستی مصداق توهین و افترا است آیا وکلا تصمیمی برای شکایت از وی ندارند، گفت: هر وکیل دادگستری می تواند نسبت به این موضوع اقامه دعوا کند اما این موضوع بیشتر در حوزه مسئولیت کانون های وکلا و ریاست مرکز مشاوران است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين