امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«درخت خروس» در راه است

جواد راهنما، نویسنده و ویراستار کتاب‌های کودک و نوجوان، از تالیف آثار جدید برای کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: در حال حاضر مشغول تولید مجموعه رمان گرافیکی «درخت خروس» برای کودکان و رمان «سعید نعنا» برای نوجوانان هستم.

به گزارش بابل نوین، جواد راهنما، نویسنده و ویراستار کتاب‌های کودک و نوجوان، درباره آثار در دست تولیدش گفت: بعد از پایان رمان «خرسی که چپق می‌کشید» و انتشار آن توسط نشر هوپا، از شهریور امسال نوشتن رمان «سعید نعنا» را برای گروه سنی نوجوان آغاز کردم و تا به حال یک سوم کار را نوشته‌ام.

وی درباره این رمان توضیح داد: در این کتاب داستان خانواده‌ای مطرح می‌شود که بچه‌دار نمی‌شوند و هرچقدر تلاش می‌کند تا این مشکل را حل کنند، موفق نمی‌شوند تا اینکه تصمیم می‌گیرند پسر بچه‌ای به نام سعید را به فرزندی قبول کنند و ماجرا از اینجا شروع می‌شود. قالب این رمان رئال جادویی است. کاراکترها، حوادث و اتفاقات رئالند اما ناگهان یک اتفاق جادویی در بستر رئال رخ می‌دهد که همه چیز را تغییر می‌دهد.

راهنما درباره سایر آثارش نیز بیان کرد: همچنین در حال حاضر مشغول نوشتن رمان دیگری به نام «درخت خروس‌» هستم که یک رمان گرافیکی پنج جلدی است و با طاهره زحمتکش، تصویرگر کتاب کودک، همزمان آن را پیش می‌بریم و امیدوارم تا قبل از پاییز تمام ‌شود.

نویسنده رمان «خرسی که چپق می‌کشید» ادامه داد: فکر می‌کنم حاصل کار، خوب و جذاب باشد زیرا ساختار تولید رمان گرافیکی بسیار متفاوت است، مانند کاری که در مجموعه «خانه درختی» انجام شده و اندی گریفیتس و تری دنتون، نویسنده و تصویرگر، با هم پیش رفته‌اند. در واقع می‌خواهیم رمان گرافیکی خوب ایرانی کودک تولید کنیم به گونه‌ای که متن و تصویر با هم تنیده شوند.

این داستان‌نویس گفت: در این رمان گرافیکی داستان یک جامعه خروسی بیان می‌شود که در آن هیچ مرغی وجود ندارد. آنها در شهری بزرگ روی درختی بی‌انتها زندگی می‌کنند و می‌خواهند ببینند این درخت از کجا روییده است. شخصیت‌های مختلفی در این رمان وجود دارند و ماجراهایی در آن رخ می‌دهد./ص

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين