امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ - ۱۷:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

طراحی روشی جدید برای رفع مشکل ریزگردها

مخترع آملی و عضو سطح دو بنیاد نخبگان کشور از طراحی ایده جدید برای رفع مشکل ریزگردهای جنوب کشور خبرداد.

به گزارش بابل نوین،مخترع آملی و عضو سطح دو بنیاد نخبگان کشور از طراحی ایده جدید برای رفع مشکل ریزگردهای جنوب کشور خبرداد.

رحمت بابایی  با اشاره به اینکه سطح دو بنیاد نخبگان را دارم و بیش از ۵۰ اختراع نیز در کارنامه خود ثبت کرده ام، تصریح کرد: سه اختراع من تجاری سازی شده و اختراعاتی نیز در زمینه رفع مشکل زباله داشته ام که در استان فارس و شهر شیراز بر روی آن سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکل ریزگردها در جنوب کشور ایده ای طراحی کرده و در مرحله ثبت قرار دادم، افزود: با توجه به دغدغه دولت در زمینه ریزگردهای خوزستان، با تهیه موادی برای این مشکل راه حلی پیدا کرده ام که نیاز به حمایت دارد.

بابایی گفت: موادی که ساخته ام می تواند با پخش شدن بر روی خاک هایی که با باد برخاسته و موجب تولید گرد و غبار می شود، مانع از تولید ریزگردها شود، این ماده مانعی برای رشد و نمو گیاهان نیست و درخت و گیاه نیز در این مواد رشد پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه به نظر من برای رفع مشکل ریزگرد در خوزستان نباید دست بر روی دست گذاشت، افزود: ایده هایی وجود دارد که نیاز به حمایت دارند تا مشکلات مردم رفع شود. این مشکل به دلیل وسیع بودن مشکل در خوزستان، به کار دولتی و حمایت های مسئولان نیاز دارد./م

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين