امروز : سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ - ۲۰:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزنه برداری ایران در رتبه بندی بالاتر از چین قرار گرفت!

به گزارش بابل نوین، رقابت های وزنه برداری نوجوانان جهان برای وزنه برداری ایران پایان بسیار خوش و مسرت بخشی را به دنبال داشت. در روز پایانی مسابقات، نوجوانان کشورمان موفق شدند با کسب ۴۳۷ امتیاز تیمی پس از چین در بخش رقابت های جهانی بر سکوی نایب قهرمانی قهرمانی جهان جا خوش کنند. اما این دوره از رقابت ها چون به عنوان بازی های گزینشی المپیک نیز به شمار می رفت برای کشورهای مدعی جهان از اهمیت فراوانی برخوردار بود.

برهمین اساس فدراسیون جهانی وزنه برداری علاوه برامتیاز بندی تیمی و اختصاص کاپ جهانی به تیم های برتر، در بخش امتیازدهی و رتبه بندی انتخابی المپیک نوجوانان نیز برای تیم های برتر جهان کاپ قهرمانی و سهمیه ورودی درنظر گرفته بود.

بنابراین گزارش؛ وزنه برداران نوجوان کشورمان که موفق شدند امسال و سال گذشته دوسال پیاپی عنوان نایب قهرمانی جهان را به خود اختصاص دهند،در رتبه بندی نهایی فدراسیون جهانی با کسب امتیازاتی بالاتر از چین که سال گذشته نتوانسته بود در این رده سنی صاحب سکوی قهرمانی شود،این تیم قدرتمند را کنار زده و در قسمت امتیازی مربوط به ورودی المپیک بالاتر از چین عنوان نخست جهان را به خود اختصاص داد.

گفتنی است؛ ملی پوشان کشورمان پس از پایان رقابت ها ضمن حضور در مراسم پایانی کاپ قهرمانی تیمی ورودی به بازی های المپیک را نیز دریافت کردند.

 منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين