امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۲ - ۱۴:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت‌نام ۷۲ نفر تا ظهر روز اول/ آمار کاندیداهای زن

به گزارش بابل نوین،سخنگوی وزارت کشور از ثبت‌نام ۷۲ نفر برای انتخابات ریاست جمهوری تا ظهر امروز خبرداد و با دعوت نامزدها به رعایت قانون گفت: داشتن هیات همراه توسط نامزدها خلاف قانون نیست.

ظهر امروز سیدسلمان سامانی با حضور در جمع خبرنگاران، با تبریک سال جدید ابراز امیدواری کرد که سال ۹۶ جز بهترین سال‌های همه ملت ایران باشد.

سخنگوی وزارت کشور با تبریک ولادت امیرالمومنین، تقارن شروع ثبت‌نام انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با ولادت مولای تقیان را به فال نیک گرفت و ادامه داد: ان شالله تقوا و اخلاق حسنه که ویژگی ممتاز امام علی (ع) است در این انتخابات نیز این ویژگی ممتاز را در انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای شهر شاهد باشیم.

او به ارائه گزارشی از ثبت‌نام ‌های صورت گرفته پرداخت گفت : تاکنون ۷۲ نفر برای نامزدی انتخابات ریاست به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند که همکاران ما در حال حاضر در مرحله ثبت نهایی کار آنها هستند.

سامانی گفت: یک نفر از این ثبت‌نام کنندگان خانم هستند.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه در این ایام سعی می کنم هر روز یک نکته انتخابات درباره مجریان و ناظران را یبان کنم، ادامه داد: مهم‌ترین نکته امروز که به آن تاکید می‌کنم، رعایت اخلاق، قوانین و شرع است. در ماده  ۷۴ قانون انتخابات به صراحت بیان شده که کلیه رسانه‌های دیداری و شنیداری و سایر شبکه‌های مجازی آگهی علیه نامزدها درج نکنند.  تقاضا دارم اصحاب رسانه این مطلب را مورد توجه داشته باشند.

او با تاکید براینکه هیچ یک از رسانه‌ها حق ندارند که علیه کسی تبلیغ کنند، گفت:  نامزدها به بیان توانمندی‌ها و برنامه‌های خود اقدام کنند.

سخنگوی وزارت کشور افزود: علاوه بر اینکه در قانون مجازات اسلامی برای هتک حرمت، توهین و افترا مجازات در نظر گرفته  شده است در قانون انتخابات گفته شده هرگونه از این قسم اعمال ممنوع است و از طریق کمیته رصد فضا مجازی این موضوع را رسیدگی می‌کنیم تا محافظ کیان و شخصیت افراد باشیم.

سامانی تعداد ثبت‌نام کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ را ۶۸۶نفر اعلام کرد.

او نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را به رعایت قانون توصیه کرد و افزود:  در قانون اشاره شده فعالیت انتخاباتی از زمان اعلام نام کاندیداها توسط وزارت کشور تا ۲۴ساعت قبل انتخابات است و هرگونه فعالیت خارج از این زمان تخلف است.

سخنگوی وزارت کشور با تاکید بر اینکه ما خواهان برگزاری یک انتخابات امن هستیم، اظهار کرد: رعایت مر قانون کلید واژه ستاد انتخابات است که امیدواریم کاندیداها رعایت کنند.

سامانی درباره اینکه طبق قانون چه افرادی شرایط ثبت‌نام برای انتخابات ریاست جمهوری را دارند گفت: شرایط گفته شده که کاندیدا از رجل سیاسی باشد. مقام معظم رهبری هم در سیاست‌های انتخاباتی به این مسئله اشاره کرده‌اند. ما شاهد بودیم کسانی آمدند و ثبت‌نام کردند. وزارت کشور از تمامی افرادی که شرایط را دارند ثبت نام به‌ عمل می‌کند و همه را به عنوان نامزد انتخابات نگاه می‌کند.

او با بیان اینکه زمان فعالیت تبلیغاتی نامزدها مشخص است، ادامه داد:‌ مطابق قانون فعالیت تبلیغات زودهنگام خلاف قانون است. بازهم تاکید می کنم مر قانون برای ما اولویت دارد.

سخنگوی وزارت کشور درباره حضور هیات همراه برخی از نامزدها در ستاد انتخابات کشور گفت: داشتن هیات همراه خلاف قانون نیست./م

منبع: ایلنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين