امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۲ - ۱۹:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیشنهاد پرداخت مطالبات گندمکاران در دو مرحله تأیید می شود؟

به گزارش بابل نوین، حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم در سال جاری اظهار داشت: اولین محموله خرید تضمینی گندم یکم فرودین ماه در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد و  تا اواخر همین هفته به خوزستان خواهد رسید.

وی افزود: معاونت امور زراعت وزارتخانه پیش بینی کرده که تولید گندم در سال جاری به ۱۳ الی ۱۴ میلیون تن برسد که با این وجود برای خرید ۱۱ میلیون تن گندم از سوی بازرگانی دولتی اعتبار تأمین شده است.
عباسی معروفان با بیان اینکه نرخ خرید هر کیلو گندم معمولی هزار و ۳۰۰ و دوروم هزار و ۳۳۰ تومان است، اضافه کرد: براین اساس حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان بودجه برای خرید تضمینی از مجموع بودجه دولتی، اوراق سلف، تسهیلات بانکی و یارانه در نظر گرفته شده است.
معاون داخلی بازرگانی دولتی با بیان اینکه پیشنهاد مطالبات گندمکاران در دو مرحله به شورای اقتصاد داده شده، اظهار کرد: براین اساس امروز پرداخت دو مرحله‌ای مطالبات یک مرحله بلافاصله پس از تحویل و مرحله بعد پس از تأمین اعتبار تأیید و رد خواهد شد.
وی در خصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی کلزا در سال جاری بیان کرد: سال گذشته ۲۱۲ هزارتن کلزا از کشاورزان خریداری شد که امسال احتمال دو برابری این میزان  تا مرز ۴۳۰ هزارتن پیش بینی می شود.
عباسی معروفان ادامه داد: امسال پرداخت مطالبات دانه‌های روغنی همانند سال گذشته بلافاصله پس از تحویل خواهد بود.
معاون داخلی بازرگانی دولتی با اشاره به اقدامات اساسی در جهت خوداتکایی تولید دانه‌های روغنی عنوان کرد: با توجه به آنکه نرخ جهانی هر کیلو دانه روغنی هزار و ۵۰۰ الی هزار و ۶۰۰ تومان است، اما در جهت حمایت و کمک به کشاورزان انواع مختلف دانه‌های روغنی بسته به نوع دانه دو هزارو ۳۰۰ الی دوهزار و ۶۰۰ تومان است که پیش بینی می‌شود با استمرار این روند ظرف مدت ده سال وابستگی ۹۰ درصدی تأمین روغن مورد نیاز به حداقل ممکن برسد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين