امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۲ - ۱۹:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش تعرفه واردات جو در راه است

به گزارش بابل نوین، علیرضا عزیزاللهی مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران از افزایش تعرفه واردات جو خبر داد و گفت: وزارتخانه در راستای حمایت از تولید داخل از اول اردیبهشت ماه تعرفه واردات جو را از ۵ به ۱۰ درصد افزایش خواهد داد.

وی افزود: با توجه به آنکه بخش اعظم هزینه تمام شده شیر خام مربوط به خوراک دام است از این رو تاثیر بسزایی در افزایش نرخ جو دارد.

عزیزاللهی ادامه داد: سال گذشته تغییر ارز مبادله‌ای به آزاد و همچنین افزایش تعرفه طی چند روز آینده موجب می‌شود که نرخ جو از ۸۵۰ به ۹۰۰ تومان افزایش یابد که با این وجود فشاری مضاعف بر دامداران وارد شود.

مدیر عامل اتحادیه دامداران ایران در خصوص آخرین وضعیت تولید جو در کشور بیان کرد: با توجه به شرایط مناسب جوی پیش بینی می‌شود که تولید جو به حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزارتن برسد و درحالیکه نیاز کشور حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزارتن است از این رو مابقی نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت جو برای دامداران دردسر ساز خواهد شد، تصریح کرد: با این وجود به وزارتخانه پشنهاد داده شده که درراستای حمایت از دامداران در مقاطع غیر فصل تولید با ارز مبادله‌ای و تعرفه پایین اقدام به واردات نماید چرا که افزایش تعرفه در کنار تغییر ارز مبادله‌ای به آزاد به سبب افزایش هزینه‌های تولید دامداران را با مشکل جدی مواجه کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين