امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ - ۱۳:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رشد هفت درصدی تعداد معتکفان نسبت به سال گذشته

به گزارش بابل نوین، معممی مقدم رییس تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی  در مورد اعتکاف امسال ابراز داشت:تعداد معتکفان در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته رشد هفت درصدی داشته است و این رشد نشان دعنده باور عمیق مردم به اعتقادات دین مبین اسلام است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:در اعتکاف امسال تلاش کردیم تا در هر مسجد یک مبلغ وجود داشته باشد تا پیوند معنوی میان معتکفان حفظ شود.همچنین به دنبال این هستیم تامعتکفان عهدنامه ای را تنظیم کنند و تا سال آینده آن را با خود داشته باشند.
مقدم در ادامه افزود:اخباری که از کل کشور نسبت به مراسم اعتکاف به دست ما می رسد موید این حرف است که زیر پوست جغرافیای ایران در این روزها معنویت خاصی وجود دارد.در کنار معتکفان کسانی هستند که با اخلاص تمام در تدارک افطار و سحر این سه روز اند و برخی خیران به صورت خودجوش کمک هایی را به این مراسم داشته اند.
رییس تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی در مورد آشکار شدن ابعاد جدید اعتکاف افزود:به همت رسانه های مختلف و به ویژه رسانه ملی ابعاد جدیدی از معنویت اعتکاف به تمام مردم جهان نشان داده می شود و این موضوع بسیار ارزشمند است.امیدواریم در سال های آینده وقف اعتکاف نیز با مطالبه مردم ایجاد شود و از این ظرفیت نیز بتوانیم استفاده کنیم.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين