امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/04/12 - 16:31 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خاطره حجت‌الاسلام بهاری از مادر شهیدان صادقی

به گزارش بابل نوین، پیکر مادر شهیدان علی اکبر و علی اصغر صادقی صبح امروز از مقابل منزلشان در خیابان جی تهران تشییع شد و در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد. به بهانه این اتفاق گفتگویی با حجت الاسلام ابراهیم بهاری داشتیم که در ادامه می خوانید:

روز سیزدهم رجب قرار بود خانواده صادقی به همراه  والده شهیدان همه با هم مشرف شوند، در کنار مزار پدر خانواده  که سال گذشته از دنیا رفتند. اما بعد از نماز صبح متوجه می شوند، ایشان از دنیا رفته اند.
وی ادامه داد: در روزی این مادر از دنیا رفتند و به خاک سپرده شدند که متعلق به حضرت زینب (س) است. ایشان واقعا کوه صبر بودند. می توانیم به عنوان کوه صبر از ایشان نام ببریم. خانم صادقی داغ چهار فرزند دید، دو تا از پسرهای ایشان شهید شدند و دو دختر وی چند سال گذشته  با هم تصادف کردند.
حجت الاسلام ابراهیم بهاری اظهار داشت: با همه این داغ‌ها همه را به صبر دعوت می کرد. وقتی که پسرشان علی اکبر شهید می شود، در زمانی که او  را در قبر می گذارند، مادر شهید می گوید: هنگامی که فرزندم را در قبر گذاشتند، او را به علی اکبر امام حسین (ع) قسم دادم و گفتم پسرم چشمانت را بازکن تا یک بار دیگر تو را ببینم. آنگاه شهید چشمانش را باز کرد.
این کارشناس مذهبی اظهار داشت: من از این خانواده خاطرات خوبی دارم. این مادر همه را به صبر، ایمان، تربیت، زندگی کردن دعوت می‌کرد.  با اینکه حدود هشتاد سال از عمرشان  می‌گذشت، با روحیه جوانانه پیگیر کارها بودند. به دلیل شاغل بودن همسرم فرزندان من از پنج ماهگی در کنار خانم  صادقی بزرگ شدند. نسبت به بچه‌ها محبت داشتند و می گفتند مثل فرزندان خودم هستند.
گفتنی است؛ پیکر مادر شهیدان علی اکبر و علی اصغر صادقی صبح امروز ازمقابل منزلشان در خیابان جی تهران تشییع شد و در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شدند.
مرحومه ملوک محمدعلی، حاج علی اکبر صادقی (پیک لشکر محمد رسول (ص) ) و حاج اصغر صادقی (فرمانده گردان ظهیر و تیپ یک سید الشهدا) را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده بود. پدر این شهیدان نیز شش ماه پیش به لقاء الله پیوست.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين