امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵ - ۱۳:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در واکنش به افزودن یک سازمان و مقام رسمی قضایی ایران به فهرست تحریم‌های حقوق بشری

سخنگوی وزارت خارجه: این اقدامات تکراری و با اهداف خاص سیاسی از سوی آمریکا انجام می‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایالات متحده در جایگاهی نیست که درباره وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهارنظر یا اقدام کند.

به گزارش بابل نوین، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به افزودن یک سازمان و یک مقام رسمی قضایی کشورمان به فهرست بی‌پایه تحریم‌ها به بهانه واهی نقض حقوق بشر  گفت: این‌گونه اقدامات تکراری و در جهت اهداف سیاسی خاص دولت آمریکا در اعلام تحریم‌های یک جانبه با ادعای بی‌اساس نقض حقوق بشر علیه افراد حقوقی و حقیقی کشورهای مستقل، ناقض اصول مسلم حقوق بین‌الملل و حقوق بشر بین‌المللی و امری نامشروع و غیر قانونی است.

وی افزود: دولت آمریکا به دلیل کارنامه مردود داخلی و بین‌المللی خود در جایگاهی نیست که بتواند پیرامون وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها اظهار نظر یا اقدامی کند.

قاسمی با اشاره به این موضوع که هیچ نهاد و مرجع بین‌المللی هرگز چنین وظیفه‌ای را به دولت آمریکا نداده است تا چگونگی حقوق بشر در دیگر کشورها را از دیدگاه خود مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و برای آنها تعیین تکلیف کند، گفت: این اقدامات و تحریم‌های یک جانبه و زورمدارانه بر اساس قطعنامه‌های مکرر سازمان ملل اقدامی نامشروع و دارای آثار منفی بر بهره‌مندی حقوق بشر افراد است.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان تصریح کرد: اقدام دولت آمریکا در اتخاذ این‌گونه اقدامات مداخله‌جویانه، بیش از هر چیز، محملی برای سرپوش نهادن بر معضلات حقوق بشری آن کشور و در نهایت سعی در به انحراف کشاندن افکار جهانیان از جنایات و حمایت‌های این کشور از نقض سیستماتیک و فاحش حقوق بشر توسط برخی متحدان خود در منطقه به ویژه رژیم صهیونیستی است که از کارنامه‌های سیاه حقوق بشری برخوردارند./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين