امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵ - ۱۴:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقال سوله بازیافت زباله به خارج از محدوده مسکونی محله کوهسار/ احداث ایستگاه آتش نشانی در محله شهرک ولیعصر (عج)

به گزارش بابل نوین، محسن پیرهادی رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت محله کوهسار واقع در منطقه ۴۴  اظهار کرد: اعضا شورایاری محله، پیشنهاداتی را در حوزه های مختلف مطرح کرده اند که در دست بررسی است.

وی بیان کرد: ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده در سطح محله، حفظ و نگهداشت درختان، انتقال سوله بازیافت زباله واقع در مسیر کندرو بزرگراه شهید زین الدین به خارج از محدوده مسکونی ازجمله  موارد در دست پیگیری است.

پیرهادی ادامه داد: اهالی محله در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک درخواست هایی را از جمله تخصیص ایستگاه های تاکسی در سطح محله، احداث خیابان ۲۴۴ حد فاصل خیابان دانشگاه تا میدان چمن آرا و اجرای طرح احداث خروجی بزرگراه شهید زین الدین به محله خاک سفید به منظور کاهش بار ترافیکی داشته اند که این موارد در دست بررسی است.

*احداث زمین چمن مصنوعی در محله کوهسار

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر توسعه امکان ورزشی و فرهنگی در محلات گفت: در این زمینه نیز طرح های از جمله تجهیز ساختمان سرای محله، احداث زمین چمن مصنوعی در سطح محله، انتقال سامان سرای لویزان به خارج از محدوده مسکونی، احداث مسجد با مشارکت اهالی و هیئت امنا در دستور کار قرار دارد.

به گفته رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران، نظارت بر نحوه اجرای ضوابط و مقررات طرح تفصیلی مصوب و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز در سطح محله کوهسار به طور جدی پیگیری خواهد شد.

*محله شهرک ولیعصر(عج) ، شیان- لویزان – منطقه ۴

پیرهادی در ادامه در خصوص وضعیت محله شهرک ولیعصر(عج) ، شیان- لویزان واقع در منطقه ۴ بیان کرد: نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری به منظور جمع آوری به موقع زباله های بازیافتی، افزایش تعداد مخازن و اجرای طرح تفکیک زباله تر و خشک، پیش بینی احداث ایستگاه آتش نشانی در محله، تامین روشنایی معابر سطح محله به ویژه خیابان فرشادی از جمله  موارد که در دست بررسی است.

وی در خصوص شرایط محله در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک توضیح داد: در این بخش جهت رفاه حال شهروندان تخصیص خطوط تاکسی و اتوبوس در سطح محله به منظور سهولت استفاده اهالی از حمل و نقل عمومی، ساماندهی ترافیکی خیابان شیان به منظور جلوگیری از بروز تصادفات، احداث پارکینگ در سطح محله به ویژه در محدوده میدان میوه تره بار با مشارکت بخش خصوصی به منظور کاهش بار ترافیکی و احداث رمپ دسترسی از محله به بزرگراه امام علی (ع) در نظر گرفته شده است.

*تجهیز بوستان کوثر به امکانات ورزشی

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی محله نیز پیشنهاداتی از سوی شورایاران مطرح شده است، گفت: احداث کتابخانه در سطح محله، تجهیز بوستان کوثر به امکانات ورزشی از جمله زمین پینت بال، تجهیز ساختمان سرای محله از جمله موارد مطرح شده است.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران به درخواست اهالی محله از سایر سازمانها و نهادها اشاره کرد و افزود: استقرار کانکس نیروی انتظامی در سطح محله  موارد مطرح شده و این موضوع به دستگاه مربوطه ارجاع شده است.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: در راستای بررسی و رسیدگی به مشکلات محلات شهر تهران از ابتدای دوره چهارم شورای شهر تهران و در طی سه سال و نیم مسئولیت خود، به مشکلات و مطالبات ۲۲۷ محله شهر تهران رسیدگی کرده و علاوه بر دیدار با شهروندان محلات و یا دریافت مشکلات و خواسته ها از طریق شورایاران و فعالان مناطق، کمبودها را به دستگاه و سازمان های مربوطه در شهرداری تهران ارجاع داده و پیگیر حل مشکلات شده است.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين