امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵ - ۱۴:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ضرورت ساماندهی شناور‌ها در امر مقابله با قاچاق/ نقش تاثیرگذار مرزبانان در تحقق شعار سال

به گزارش بابل نوین،  سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به قاچاق کالا در کیش ،اظهار داشت: مرزبانی کشفیات و دستاوردهای خوبی در زمینه جلوگیری از ورود و خروج کالا در جنوب کشور، در حوزه دریا داشته است.

فرمانده مرزبانی ناجا از کنترل و نظارت بر دو هزار کیلومتر مرزهای آبی در این منطقه اشاره کرد و افزود: با تلاش همکارانم در مبارزه با قاچاق در کالاهای هدف ۲٫۵ تا ۶ برابر کشفیات داشتیم که قانع کننده نیست .

*نقش تاثیرگذار مرزبانان در تحقق شعار سال

سردار رضایی به نامگذاری امسال با عنوان “اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال ” از سوی رهبرمعظم انقلاب اشاره کرد و گفت : نقش ما به عنوان پاسداران حریم دریا بسیار مهم است و مرزبانان کشورمان می توانند در تحقق و عملیاتی شدن شعار سال نقش موثری داشته باشند.

وی به تعامل، همکاری و هماهنگی دستگاه های قضایی، اطلاعاتی، مراجع رسمی گمرک و تعزیرات در امر مقابله با قاچاق اشاره کرد و افزود: در بحث مبارزه با قاچاق، دولت و مردم باید به دستگاه های مسئول در امر مبارزه با این پدیده شوم کمک کنند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه امسال باید در امر مقابله با قاچاق هدفمندتر حرکت کنیم، بر افزایش نشست ها و تعامل بین دستگاه های مرتبط تاکید کرد و گفت: همچنین جلسه هایی باید میان فرماندهان و مدیران ذیربط استان های بوشهر، هرمزگان و منطقه کیش در این رابطه تشکیل شود.

*لزوم هدفمند کردن نظارت بر مسیرهای حرکت و تردد قاچاق

سردار رضایی بر هدفمند کردن نظارت بر مسیرهای حرکت و تردد قاچاق تاکید و بیان کرد: مقابله با قاچاق و قاچاقچیان را شدت می بخشیم.

وی به بخشی از اقدامات مرزبانی ناجا در حوزه دریا اشاره کرد و افزود: با تمام توان در هر نقطه ای از دریا با قاچاقچیان برخورد می کنیم و در این زمینه  از دستگاه قضا کمک می گیریم.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد : مردم، مسئولان و دلسوزان ما نمی پذیرند که تعداد انگشت شماری از افراد در قالب مافیا به اقتصاد کشور ضربه بزنند.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا ادامه داد: کالای قاچاق مکشوفه باید به دستگاه هایی نظیر گمرک و اموال تکمیلی تحویل داده شود و دستگاه های مربوطه  نیز کالاهای مزبور را تحویل بگیرند.

*ضرورت ساماندهی شناورها در امر مقابله با قاچاق

وی بر ساماندهی شناورها در استان های بوشهر، هرمزگان، منطقه ویژه کیش و منطقه دریایی سیستان و بلوچستان و حوزه چابهار تاکید و گفت: شناور همچون خودرو و یا ملک، یک وسیله شخصی است که باید پلاک گذاری و ساماندهی شود.

سردار رضایی با بیان اینکه نباید از شناورها به عنوان ابزاری برای قاچاق استفاده کرد،افزود: باید بر روی آنها اعمال قانون صورت گیرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه ساماندهی شناورها در برخی مناطق این استان ها انجام شده ،گفت: از سوی مردم و دستگاه های مرتبط همکاری های خوبی انجام شده که قدردان آن هستیم .

وی تصریح کرد: باید ساماندهی شناورها در دستور کار قرار گیرد تا از سو استفاده های احتمالی جلوگیری شود.

سردار رضایی با اشاره به اینکه هماهنگی خوب با کشورهای همسایه در نشست ها و اجلاس ها داشته و داریم، گفت : در آینده نزدیک، نشستی با کشور قطر در این راستا برگزار خواهیم کرد؛ همچنین به تازگی هیئتی از سوی مرزبانی ناجا به کشور عمان اعزام شده است.

وی بیان کرد: باید از طریق تعاملات دیپلماتیک و دستگاه دیپلماسی کشور بتوانیم منطقه دریایی خلیج همیشه فارس و عمان را نسبت به قاچاق پاک و منزه نگه داریم.

سردار رضایی در پایان افزود: براساس تدابیر فرمانده نیروی انتظامی، تمام رده های مرتبط در امر مقابله با قاچاق باید همسو حرکت کنند؛ امیدواریم با اشراف اطلاعاتی که ارتقا خواهد یافت بتوانیم مطالبه جدی مردم و مسئولان را به نتیجه برسانیم و در سال ۹۶ به بهترین نتایج در این هدف گذاری ها دست یابیم.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين