امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵ - ۱۶:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

با اصلاح قانون انتخابات اجازه بازی‌گرفتن نظام اسلامی را به برخی افراد ندهیم

امام‌جمعه بابل گفت: به رغم این‌که در سال‌های گذشته تجربه کردیم اما توجهی نشد و قاون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح نشد، مجلس شورای اسلامی این قانون را در فضای گرم انتخابات اصلاح کند تا با اصلاح قانون انتخابات به برخی افراد اجازه برای بازی گرفتن نظام اسلامی ندهیم.

به گزارش بابل نوین،  حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های نمازجمعه امروز بابل با اشاره به جایگاه برخی از فرایض مانند نمازجمعه و حج اظهار کرد: برخی از افراد به بهانه‌های مختلف، به مناسک معنوی حج حمله می‌کنند و چرایی حضور در مناسک حج را زیر سوال می‌برند.
وی افزود: حج یکی از جلوه‌های بزرگ اسلام است و این حمله‌ها ناشی از برداشت‌های جاهلانه، شکوه اسلام در نمازجمعه، حج و جهاد تجلی پیدا می‌کند و دشمن می‌خواهد این سه امر را زیر سوال ببرد.
امام جمعه بابل با اشاره به ایام اعتکاف گفت: معنوی‌ترین صحنه در جامعه امروز ما، اعتکاف است و من از همه عزیزانی که در اعتکاف و برپایی آن تلاش و پشتیبانی کردند، تقدیر می‌کنم.
این مقام مسئول تصریح کرد: عده زیادی از نوجوانان و جوان‌ها مشغول به مناجات با پروردگار متعال شدند، اعتکاف و حضور در زمره رویش‌های است که در انقلاب بوجود آمد.
حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به نامگذاری امسال توسط رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال تاکید کرد: امام خامنه‌ای بارها بر اجرای این سیاست تاکید فرمودند، فعالیت انتخاباتی موجب نشود که برای اجرایی کردن فرمان رهبر معظم انقلاب غفلت صورت گیرد.
وی افزود: نباید اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی به بعد از انتخابات حواله شود، فتوای رهبر معظم انقلاب در خصوص واردات کالاهای خارجی فراموش نشود، واردات کالاهایی که در کشور تولید می‌شود حرام است و به این مسئله با نگاه حرمت شرعی نگریسته شود.
خطیب جمعه بابل ادامه داد: دست ناپاک قاچاقچی‌های شبکه توزیعی این کالای حرام را در مغازه‌ها می‌بینیم پس حداقل در خرید برخی کالاها دقت کنیم.
وی با اشاره به ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در ایام ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا شاهد مبتذل‌ترین صحنه‌ها هستیم و در این زمینه ثبت‌نام ریاست جمهوری یک ابتذال دیده می‌شود، از صدا و سیما برای پوشش اخبار ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری گلایه دارم.
روحانی افزود: جوانکی که برای بازیگری وارد شده و ریاست جمهوری به اندازه یک عکس و فیلم برای او ارزش دارد نباید به این‌گونه افراد مجال بدهیم که شهوات آن‌ها تامین شود، یقینا این مبذل‌ترین صحنه است که هم بر انتخابات اثر می‌گذارد و از شانیت این جایگاه در نظام اسلامی می‌کاهد، قدرت این قوه را کم می‌کند و در نگاه افراد دیگر ذلیل نشان می‌دهد.
امام‌جمعه بابل تصریح کرد: به رغم این‌که در سال‌های گذشته تجربه کردیم اما توجهی نشد و قاون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح نشد، مجلس شورای اسلامی این قانون را در فضای گرم انتخابات اصلاح کند تا با اصلاح قانون انتخابات به برخی افراد اجازه برای بازی گرفتن نظام اسلامی ندهیم.
وی ادامه داد: تا به امروز بیش از ۵۰۰ نفر ثبت‌نام و هزینه نظام را بیشتر کردندو به شورای نگهبان به این بهانه حمله می‌کنند، اتحادیه اروپا و نهادهایی که در کمین هستند به طعنه علیه ما بر می‌خیزند، نباید به کسانی که اهلیت ندارند اجازه ثبت‌نام داده شود.
حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به سیاست‌های غلط رییس جمهور آمریکا در عرصه بین‌المللی اظهار کرد: ترامپ منتقد جنگ افروزی آمریکا در کشورهای دیگر بود، او در زمان انتخابات به دولت قبل طعنه می‌زد که در امور کشورهای دیگر و جنگ دخالت نکند اما امروز آمریکایی‌ها به جنگ‌افروزی علیه سوریه برخواستند و پایگاه نظامی مهم سوریه در مقابل تکفیری‌های را مورد حمله  قرار  دادند.
وی افزود: آمریکا و متحدان او امروز با تمام قوا از تکفیری‌ها حمایت می‌کنند و در جلسه اخیر سران عربی جمع شدند تا توطئه جدید را طرح‌ریزی کنند.

خطیب‌جمعه بابل در پایان گفت: آن‌ها تکفیری‌ها را علیه نظام سوریه از جنوب تقویت کردند و کارشناسان اسرائیلی تاکید بر فرسایشی‌کردن جنگ دارند تا هر دو تضعیف شوند که ان‌شاالله این امر محقق نخواهد شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين