امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۵ - ۱۶:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرمانده نیروی زمینی ارتش: جهان نمی تواند قدرت نیروی مسلح ایران را نادیده بگیرد

فرمانده نیروی زمینی ارتش می گوید آن هایی که دائما می گفتند برنامه نظامی علیه ایران را روی میز دارند امروز در مقابل امنیت پایدار ایران منفعل شده و نمی توانند قدرت نیروهای مسلح ایران را نادیده بگیرند.

به گزارش بابل نوین، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران که در آستانه روز ارتش برگزار شد،‌ افزود: امروز به برکت وجود مبارک ولی امر مسلمین در راس ارتش و نیروی های مسلح، ارتش ما تفاوت های اساسی با نیروهای مسلح دنیا دارد. یکی از این تفاوت این است که مشروعیت همه نیروهای مسلح دنیا مشروعیت از نظام حاکمشان می گیرند که ما هم مستثنی نیستیم ولی علاوه بر آن ما از مشروعیت الهی و خدایی برخورداریم.
حیدری با بیان اینکه یکی از ویژگی های تاریخ، تکرار پذیری آن است و روز ۲۹ فروردین روز ارتش و نیروی زمینی ،هم یکی از این صحنه هاست که از نگاه تاریخ دور نمانده است، گفت: شما این روزها زمزمه هایی می شنوید که مثلا به تجهیز و مسلح شدن کشورمان اعتراض دارند که چرا ما باید قدرت موشکی تحصیل کنیم؛ باید بگویم که همین زمزمه‌ها هم در ماه‌های اول پیروزی انقلاب بود.
فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در آن جا هم می گفتند که ارتش را می خواهیم چه کنیم؛ ما که انقلاب کردیم و نیازی به ارتش نداریم. در آن روزگار بصیرت الهی امام بزرگوار ما به فریاد مردم رسید و در این عصر کنونی هم ما مدیون بصیرت ولی امر مسلمین در حمایت از نیروهای مسلح هستیم.
وی خاطر نشان کرد: امروز در نتیجه این بصیرت الهی است که ما دارای نیروهای مسلحی قوی، قدرتمند و با اقتدار و اثرگذار در تمامی معادلات دشمنان اسلام و دشمنان بشریت هستیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: اگر به تاریخ و تقویم نظامی کشورمان نگاه کنیم، ۱۹ بهمن متعلق به نیروی هوایی، ۷ آذر متعلق به نیروی قهرمان دریایی و ۱۰ شهریور متعلق به قرارگاه پدافند هوایی است .
حیدری اضافه کرد: تامل بر این ایام تاریخی مبین این موضوع است که در این روزها از قبال همان بصیرت و در بستر آموزه‌های الهی، گوشه‌ای از ولایت‌مداری و ولایت محوری نیروها رقم خورده که آن ایام را به نام خودشان مزین کرده‌اند.

**۲۹ فروردین سالروز تولد ارتش جمهوری اسلامی ایران است
وی خاطر نشان کرد: روز ۲۹ فروردین هم از این قاعده مستثنی نیست ولی من معتقدم که این روز، سالروز تولد ارتش جمهوری اسلامی ایران است و نباید بگوییم که روز ارتش است. در آن روز در سال ۵۸ امام بزرگوار پسوند زیبایی به ارتش جمهوری اسلامی دادند و آن این بود که ارتش ما، ارتش اسلام است و در خدمت ملت مسلمان و ایشان با این پسوند اسلامی ارتش را احیا و به وجود آورد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران مولود انقلاب و مولود مبارکی است که خاستگاه فرهنگی و ایدیولوژیکی آن اسلام، قرآن و سیره نبوی است و امروز این آموزه ها را با ولایت محوری به منصه ظهور رسانده است و به فضل خداوند و در سایت ولایت محوری و ولایت مداری ارتش دارای ظرفیت های بی بدیلی است.
حیدری ادامه داد: از جمله اینکه در بستر تربیت و فرهنگ ولایت، نیروی انسانی بالنده، متعهد و همیشه بیداری دارد که می توان آن را در فرماندهان مشاهده کرد که یکی از این فرماندهان صیاد شیرازی است که به عنوان مجسمه تقوا و مجسمه ولایت مداری می توان از آن یاد کرد.
وی با بیان اینکه امروز یکی از ویژگی های ارتش ایران عمل به تدبیر است، گفت: ما تمام نیروهای خود را بسیج کرده ایم که هر امری از رهبری انقلاب که خطاب به ارتش فرمودند ،زمین نماند. در طول تاریخ حیاتش، ارتش این عمل به تدبیر و ولایت مداری را مکرر به اثبات رسانده است و در سایه این تبعیت و ولایت است که امروز شما شاهد ارتشی با اقتدار هستید.

** اولین مصداق اقتدار ارتش برقراری امنیت کامل، پایداراست
فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: اولین مصداق این اقتدار، برقراری امنیت کامل، پایدار و مطمئن کننده است. امنیتی که ایجاد شده مشت محکمی به دهان دشمنان کوبیده و این مشت آن چنان محکم بوده که امروز آنانی که برنامه های نظامی شان دایما روی میز و پشت میز بود، در مقابل این امنیت پایدار حالت انفعالی پیدا کرده اند و به این اعتقاد رسیده اند که در هر برنامه‌ای که در منطقه دارند نباید قدرت جمهوری اسلامی ایران را نادیده بگیرند.
وی با این پرسش که این اقتدار چگونه آفریده شده است؟ گفت: اقتداری که ما امروز از آن بهره مند هستیم، رهین سه مولفه است؛ مولفه بصیرت ولایت که نقش بی‌بدیل فرماندهی ولایت بر نیروهای مسلح کشور ما و نقش بی بدیل ارشادات ولی امر ما در آن مشهود است. امامت ولی امر ما که با بصیرت خود نیروهای مسلح را از پیچ‌های خطرناک عبور دادند.
حیدری تاکید کرد: مولفه دوم بصیرت و دانایی ملت و امت بزرگوار ماست که این دانایی در ولایت مداری، ولایت محوری و حرکت در پشت سر ولایت تجلی پیدا کرده است و مولفه سوم نیروهای مسلح هستند.
وی افزود: نیروهای مسلح کشور ما با اتحاد و وحدت و همدلی که در نتیجه فرماندهی بی بدیل ولی امر مسلمین است که بین سپاه ،نیروهای انتظامی، ارتش و بسیج به وجود آمده، موجب شده که امروز نیروهای مسلح کشور ما تکیه گاه تمام برنامه‌های دولت و ملت بزرگوار ما باشند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت : نیروهای مسلح از چنان قدرتی برخوردارند که در هیچ برهه‌ای از زمان ما از این قدرت برخوردار نبودیم و نتیجه آن تولید امنیتی است که امروز از آن برخوردار هستیم.
حیدری خاطرنشان کرد: نیروی زمینی در رکاب ولی امر مسلمین در حال یک تحول بزرگ است، یک تحول بزرگ تجربه کرده و در حال تکمیل آن تحول است. نیروهایی که ما در ساختار جدید به وجود می آوریم نیروهایی متحرک، هجومی و پرتوان هستند و نیروهایی که واکنش سریع دارند و قادر خواهند بود که هر دشمنی را در کوتاه ترین زمان ممکن زمین‌گیر کنند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال گفت: ما نیروهای زمینی به عنوان یک نیروی ولایت مدار و مطیع امر ولایت برنامه ریزی کرده ایم که چهار خط تولید بسیار گسترده در زمینه تولید قطعات، لوازم و ادوات راهبردی‌مان بخصوص ادواتی که در چرخه دفاعی باید استفاده کنیم، به وجود آوریم. یک خط تولید قطعات و لوازم بالگردی هم هست که امسال برای تداوم این امنیت آن را برنامه ریزی کرده ایم./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين