امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۹:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتربومی تیرنگ در مازندران

چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتربومی تیرنگ امروز از ساعت ۹صبح با اجرای تئاترهای پژوهشی در حوزه هنری مازندران آغاز بکار می کند.

به گزارش بابل نوین،  یاسر محمودی دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر بومی تیرنگ با بیان اینکه این جشنواره با مشارکت حوزه هنری مازندران و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مرکز استان در ساری برگزار می شود، گفت: این جشنواره از امروز تا ۳۰ فروردین در سه بخش اجراهای پژوهشی، آئین های عاشورایی، مذهبی و خیابانی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پس از اعلام عمومی فراخوان جشنواره چهاردهم از سوی حوزه هنری مازندران، ١٢٧طرح از استان های مختلف به دبیرخانه این جشنواره رسیده، افزود: در مرحله نخست ٧٢ اثر پذیرفته شده که در نهایت ١۶ اثر برای حضور در مرحله نهایی منتخب شدند.

دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر بومی تیرنگ با بیان اینکه اجراهای خیابانی از ساعت ١٧-٢١ در بوستان ملل ساری برقرار خواهد بود، گفت: همچنین از ساعت ٩ صبح تا ١٢ و ٣٠دقیقه اجراهای پژوهشی را در حوزه هنری مازندران شاهد خواهیم بود.

محمودی با بیان اینکه امروز تئاترهای مجلس تعزیه دو طفلان مسلم به نویسندگی و کارگردانی مصعب رئیسی از مازندران، تندیس های شهر من به نویسندگی محسن اردشیر و کارگردانی سعید شفیعیان از مازندران و شوره سما به نویسندگی و کارگردانی ارسلان مهدوی از مازندران اجرا خواهند داشت، افزود: گروه های نمایشی از ٩ استان کشور در این دوره از جشنواره به مازندران سفر می کنند.

وی گفت: نمایش های آواهای محلی کردستان به نویسندگی و کارگردانی سید فریدون احمدی از کردستان، کوسه برنشین به نویسندگی و کارگردانی رضا فقیهی از تهران، پرسه به نویسندگی و کارگردانی احمدصفری از کردستان، تعزیه خروج مختار به نویسندگی و کارگردانی کریم مقدسی از قم، آش باران به نویسندگی و کارگردانی سیدمرداد کاوسی حسینی از همدان، زیارت نویسندگی و کارگردانی مرتضی اسدی مرام از کرمانشاه، آق قویون و قره قویون به نویسندگی محمد یوسفی زاده و کارگردانی حمید حمیدی از آذربایجان شرقی نیز فردا در دومین روز برگزاری جشنواره چهاردهم لحظات نابی را برای علاقمندان فراهم خواهد آورد.

محمودی افزود: نقش زنان در فولکلور مازندران به نویسندگی و کارگردانی بهناز دوستی از مازندران، بدل پوشی در تعزیه خروج مختار به نویسندگی و کارگردانی مهدی دریایی از مرکزی، نی مه به نویسندگی و کارگردانی فرامرز غلامیان از بوشهر، مجلس نامه امیرکبیر به نویسندگی و کارگردانی مهدی دریایی از مرکزی، تمنای باران به نویسندگی محمدعلی صادق حسینی و کارگردانی آرزو علی پور از گیلان ویاشیل به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار از آذربایجان شرقی نیز اجراهای سومین روز جشنواره در ٢٩فروردین ماه جاری خواهد بود.

اختتامیه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ٣٠فروردین ساعت ٢٠و٣٠ دقیقه در بوستان ملل ساری برگزار می شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين