امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/04/16 - 19:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان

در انتخابات ثبت‌نام نکردم تا نیروهای انقلابی تجمیع شوند/ یکی از اهداف اصلی دولت باید حاکم کردن آرامش بر جامعه باشد

به گزارش بابل نوین، صبح یکشنبه ۲۷ فروردین تعدادی از فعالان فرهنگی، اقتصادی و سیاسی با سعید جلیلی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که در دفتر نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی برگزار شد، دکتر جلیلی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت:  روز گذشته در بیانیه ای رسمی عدم ثبت نام در انتخابات را اعلام کردیم اما این به معنای اتمام کار ما نیست بلکه کار ما جدی تر از گذشته باید ادامه یابد.

وی افزود: ما یک گفتمان و برنامه مشخصی را برای موضوعات اصلی کشور داشتیم و راه حل های مشکلات واقعی مردم و کشور را هم آماده کرده بودیم و معتقد بودیم اگر افکار عمومی در این باره اقناع شوند رای  هم خواهند داد ولی اکنون نیز صورت مساله عوض نشده و فقط یک نفری که قرار بود کاندیدا شود ثبت نام نکرده ولی این مسیر و گفتمان باید امتداد داشته باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: باید تلاش کرد تا مسایل فرعی و موهوم جلوی موضوعات اصلی را نگیرد و در مقابل برای موضوعات اصلی و سوالات مردم پاسخ های معتبر و دقیق داشت.

جلیلی ادامه داد: همه آرامش را دوست دارند  و یکی از اهداف اصلی دولت باید حاکم کردن آرامش بر جامعه باشد اما نقطه مقابل آرامش فقط جنگ نظامی نیست، بلکه اگر آرامش کسی در جامعه به خاطر نداشتن شغل یا احتمال از بین رفتن شغل نیز آسیب ببیند مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: البته در ۴ سال گذشته ما بارها نقاط انتقادی و پیشنهادات خودمان را به دولتمردان فعلی گفته ایم ولی در زمان انتخابات باید  روند های نادرست را به چالش کشید و بیان کرد  مسیری که در ۴ سال گذشته طی شده درست نبوده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: از طرف دیگر یک علتی که بنده در این عرصه وارد نشدم این بود که نیروهای انقلابی تجمیع بشوند تا گفتمان انقلاب به درستی شکل بگیرد، زیرا در بین نامزدها حتما یک نفر نسبت به دیگران اصلح است و وظیفه ما این است که آن فرد را بشناسیم و کمکش کنیم نه اینکه خود را کنار بکشیم و بگوییم فراتر از بقیه هستیم و هیچ کاری انجام ندهیم! بلکه ذیل ملاحظات و گفتمان انقلاب باید از اصلح حمایت کنیم و مطالباتمان را مطرح سازیم چنانچه اگر بنده هم وارد این عرصه می شدم باید حمایتتان از بنده را مشروط به پایبندی ام به گفتمان انقلاب می کردید.

جلیلی در پایان تاکید کرد: اینکه ما منتظر باشیم تا در دولتی که با ما همسو نیست مشکلات و ناکارآمدی ها بیشتر شود تا در اثر آن مردم به ما اقبال پیدا کنند درست نیست و چنین نگاهی مبنای دینی ندارد، لذا باید تلاش کرد تا اگر راه حل مساله ای را می دانیم کمک کنیم تا مشکلات مردم و کشور حل و فصل شود./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين