امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۱۹:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کشف بزرگترین کارخانه ساخت بمب تروریست‌ها در موصل/ داعش‌پروری آمریکا این‌بار با دوش‌پرتاب “بازوکا” رونمایی شد!

نیروهای عراقی به انبارهای گسترده‌ای از سلاح‌ها و تجهیزات تروریست‌های داعش دست یافتند.

به گزارش بابل نوین، نیروهای عراقی پس از پیشروی‌های گسترده در سمت راست موصل و استان صلاح‌الدین، به انبارهای گسترده‌ای از سلاح‌ها و تجهیزات تروریست‌های داعش دست یافتند.

*کشف بزرگترین کارخانه ساخت بمب داعش در موصل
وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای لشکر نهم زرهی موفق شدند بزرگترین کارخانه ساخت بمب تروریست‌ها را در ساحل راست موصل کشف کنند.
به‌نقل از اعلام‌الحربی؛ نیروهای تیپ ۳۷ فرماندهی لشکر نهم زرهی عراق پس از آزادسازی منطقه «الملوثه» در ساحل راست شهر موصل موفق شدند بزرگترین کارگاه بمب‌گذاری خودرو و نیز کارخانه ساخت انواع بمب‌های دست‌ساز را کشف و ضبط کنند.
تروریست‌های داعش از این کارخانه جهت بمب‌گذاری خودروها و نیز تولید بمب‌های دست‌ساز برای حمله به بخش‌های نظامی و تخریب زیرساخت‌های شهر موصل به‌کار می‌گرفتند.
لازم به‌ذکر است که تکفیری‌ها از این مناطق کارگاهی به‌عنوان مکانی برای ساخت تجهیزات غول‌پیکر حاوی مواد انفجاری و کارگاه‌هایی آموزشی جهت بمب‌گذاری خودرو استفاده می‌کردند.
نیروهای عراقی پس از بازرسی و جست‌و‌جو در منطقه تعدادی تونل مرتبط به این کارگاه‌ها یافتند که در ادامه توقیف شد.
اجرایی شدن این نقشه از سوی نیروهای عراقی ضربه دیگری را بر پیکره تروریست‌ها وارد می‌کند؛ تروریست‌هایی که به‌دنبال پیروزی‌های مکرر رزمندگان مقاومت در عملیات آزادسازی نینوا (قادمون یا نینوی)، متحمل خسارات سنگین نفراتی و تجهیزاتی شدند.
*انهدام خودروهای داعش در غرب الانبار
منابع امنیتی در استان الانبار اعلام کردند که با شکل‌گیری حملاتی هوایی، چهار خودروی متعلق به تروریست‌ها در شهر راوه (۲۳۰ کیلومتری غرب الرمادی) از توابع غربی استان الانبار منهدم شد.
در این حمله هوایی تمامی سرنشینان خودروها که از عناصر داعش بودند به‌هلاکت رسیدند.
*محل استقبال داعش از عناصرش در صلاح‌الدین ویران شد!
به‌نقل از منابع امنیتی در استان صلاح‌الدین؛ جنگنده‎های نیروی هوایی عراق اماکن حضور تروریست‌های داعش را در غرب منطقه «المطیبیجه» از توابع حدفاصل صلاح‌الدین و دیالی، هدف قرار دادند که براساس داده‌های اولیه، سه تن از عناصر تکفیری به‌هلاکت رسیدند.
گفتنی است این اماکن برای استقبال از تروریست‌هایی به‌کار می‌رفت که قصد داشتند از الحویجه به‌سمت المطیبیجه نفوذ کرده و با پرش از نواحی استان دیالی، به‌سوی استان صلاح‌الدین حرکت کنند.
*کشف شبکه تونلی داعش در موصل قدیم
سرلشکر رائد شاکر جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد: به‌دنبال درگیری یگان‌های پلیس با تروریست‌های داعش در بخش قدیمی شهر موصل، یکی از سرکردگان تروریست‌ها با نام “محمود علی محمود مطر الحدیدی” به‌هلاکت رسید.
وی افزود: در این درگیری نیروهای ما شبکه تونلی تروریست‌های داعش را در جنوب موصل قدیم کشف کردند.
تکفیری‌ها از این شبکه تونلی به‌منظور در امان ماندن از حملات موشکی و گلوله‌های سنگین خمپاره استفاده کرده و از این اماکن به‌عنوان پایگاهی اضطراری برای سرکردگان میدانی خود بهره می‌بردند.
به‌علاوه طی نبردهای صورت گرفته برای آزادسازی ساحل راست موصل، یکی از عناصر داعش ملقب به “ابو سعد” که پیش از این، مسئول حسابرسی تروریست‌ها در الشرقاط به‌شمار می‌رفت، به‌هلاکت رسید.
*”بازوکا”، جدیدترین سلاح کشف شده متعلق به تروریست‌های داعش
دوش‌پرتاب بازوکا، سلاحی است که به‌تازگی تعداد بسیار بالایی از آن پس از آزادسازی در مناطق مختلف کشف شده است. تقریبا یک ماه قبل عناصر داعش از این سلاح به‌صورت فشرده استفاده می‌کردند.
 نگاهی به مشخصات سلاح پازوکا نشان می‌دهد که این سلاح جنگی، یک دوش‌پرتاب ساخت ایالات متحده آمریکاست که برای انهدام انواع تانک و تجهیزات زرهی به‌کار می‌رود.
با ادامه بازرسی نیروهای عراقی در نواحی آزادسازی شده، یکی از جدیدترین انواع این دوش‌پرتاب‌های متعلق به عناصر داعش کشف و ضبط شده است.
اما نکته قابل توجه رو شدن دست عوامل پشتیبانی کننده از تکفیری‌ها در بحران‌های منطقه وبه‌ویژه در عراق و سوریه است.
در واقع کشف مقادیر زیادی از انواع بمب و تسلیحات ساخت کشورهای غربی و آمریکا، پشت‌پرده گردانندگان آتش جنگ و کشتار در کشورهای منطقه را برای افکار عمومی دنیا آشکار ساخته است.
امروز پس از گذشت چندین سال از حضور داعش در عراق که به کشتار هزاران انسان بی‌گناه و آواره شدن میلیون‌ها شهروند عراقی منجر شده، روسای تازه‌وارد کاخ سفید با شعار آکنده از دروغ مقابله با تروریسم، درحقیقت همان اقدام داعش‌پروری مستاجران دموکرات کاخ‌سفید را به‌گونه‌ای دیگر عملی می‌کنند.
اقدامی که با مُهر کارخانجات ساخت سلاح آمریکا بر روی ابزارهای کشتارجمعی در انبارهای داعش، همه روزه در گوشه و کنار مناطق آزادسازی شده عراق نمایان می‌شود./ص
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين