امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۲۱:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امیدی به خروج از رکود در بازار مسکن نیست/ متقاضیان به دنبال دریافت تسهیلات نمی‌روند

به گزارش بابل نوین، مجید کیان پور با اشاره به اینکه خروج رکود از بازار مسکن مسئله‌ای نیست که به این راحتی برطرف شود، افزود: در سال گذشته میزان معاملات مسکن مقداری افزایش یافت که این موضوع نیز نتوانست بازار مسکن را تکان دهد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر بازارهای موازی مسکن از جمله بازار بورس اقتصاد و صنعت هنوز رونق نگرفته که بتواند این بازار را تحت تأثیر خود قرار دهد و رونق بگیرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: با توجه به نرخ بالای سود در بازار‌های بانکی، کمتر فردی تمایل به سرمایه گذاری در بازار مسکن و یا بورس دارد، بنابراین به دنبال سرمایه گذاری در بانک‌ها می‌رود.
کیان پور تصریح کرد: سرمایه گذاری در بانک‌ها نه تنها دارای سودهای قابل توجهی است بلکه برای متقاضیان، دردسرهایی از جمله پرداخت مالیات نیز به دنبال ندارد.
وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات نیز نتوانسته بازار مسکن را تحت تأثیر قرار دهد، افزود: در صورتی که میزان تسهیلات ۶۰ درصد از قیمت مسکن را تأمین می‌کرد، به رونق گرفتن این بازار می‌شد، امیدوار بود.
عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: در حال حاضر نه تنها پرداخت تسهیلات بازار مسکن را رونق نمی‌بخشد بلکه با توجه به نرخ سودهای بالا، کمتر متقاضی به سمت دریافت تسهیلات می‌رود.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين