امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۲۳:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
گزارش تصویری:

هنرنمایی سالمندان در نمایشگاه نقاشی و سفال «چرخ و فلک»

نمایشگاه نقاشی و سفال «چرخ و فلک» شامل 37 اثر از مادران سالمند بابل پس از سه روز به کار خود خاتمه داد.

به گزارش بابل نوین، نمایشگاه  نقاشی و سفال «چرخ و فلک» با محوریت آثار سالمندان در نگارخانه پژیرا در بابل برگزار شد.

دومین نمایشگاه آثار مادران سالمندان ۲۵ فروردین با حضور برخی از نمایندگان، اعضای شورای شهر و هنرمندان بابل افتتاح و  به مدت سه روز برپا بوده است.

در این نمایشگاه ۳۷ اثر با تکنیک‌های مدادرنگی، گواش، ماژیک و خودکار بر روی مقوا، سفال و آجر از سالمندانی در رده سنی هفتاد تا نود و پنج سال در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

محبوبه وطن‌نیا مسئول برگزاری نمایشگاه که ورکشاپ نقاشی خیابانی با عنوان “رنگ تنهایی” را هم برای این مادران سالمند به اجرا درآورده است، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما  اظهار داشت: این سالمندان با خلاهای عاطفی بسیاری روبرو هستند و نیاز به دیده شدن دارند، بنابراین با توجه به تاثیر بدون مرز هنر در روحیات انسان، تصمیم گرفتم به این وسیله خلاهای عاطفی این عزیزان را پر کرده و با برگزاری نمایشگاه‌ها و قرار دادن آثارشان در معرض دید عموم، عزت‌نفس‌ از دست‌رفته‌شان را تقویت کنم.

وی با اشاره به آثار سالمندان افزود: موضوعاتی که در نقاشی‌ها می‌بینیم را می‌توان  در رخدادهای مختلف زندگیشان جست‌و‌جو کرد که به شکلی نمادگونه به آن پرداختند.

گفتنی‌است این نمایشگاه  که با کمک موسسه حمایتی باب‌الحوائج بابل فراهم شد، شامگاه یکشنبه ۲۷ فروردین به کار خود خاتمه داد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين