امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۱۱:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

پیشکسوتان عامل نشاط، حیات و سبزی ایران هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد فروردین ماه گفت: پیشکسوتان فرهنگ و هنر عامل نشاط، حیات و سبزی ایران هستند.

به گزارش بابل نوین، سیدرضا صالحی امیری در این آیین که توسط موسسه هنرمندان پیشکسوت روز یکشنبه در باغ زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، تصریح کرد: اگر جوانان ایران به موفقیتی دست می یابند از وجود ریشه های پیشکسوتان است.
وی با بیان اینکه درخشش جوانان در هر حوزه ای به وجود پیشکسوتان مدیون است، اظهار کرد: بدترین حالت انسانی، فراموش کردن ریشه هایی است که موجب موفقیت می شوند.
صالحی امیری افزود: پیشکسوتان فرهنگ و هنر همانند ریشه ها سرمایه انسانی، معرفتی و اخلاقی هستند که در طول تاریخ ماندگارند.
وی خاطر نشان کرد: وجه تمایز سرمایه فرهنگی با اقتصادی تداوم اولی است و وظیفه تقویت سرمایه بر عهده ما است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به واگذاری تدریجی مسوولیت های هنری به هنرمندان تاکید کرد: همه وزارتخانه وظیفه تجلیل و تکریم از پیشکسوتان را دارد.
در پایان سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضا فیاضی هنرپیشه پیشکسوت ضمن سپاسگزاری از همراهی صالحی امیری با هنرمندان، خواستار رسیدگی به خانه هنرمندان پیشکسوت شد تا هر چه زودتر به ثمر برسد و بودجه آن از دولت حذف نشود.
همچنین در این آیین معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موسسه هنرمندان پیشکسوت مجموعه ارزشمندی است، گفت: تلاش می کنیم تا در خدمت بزرگان باشیم.
علی مرادخانی افزود: این مجموعه بزرگ در سراسر کشور تلاش می کند تا مشکلات هنرمندان را حل و فصل و رضایت دوستان را جلب کند.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمود دعایی رییس موسسه اطلاعات، علی اکبر زنجانپور، پری صابری، شاهین فرهت، شمسی فضل الهی، شهلا ریاحی، سیاوش تهمورث، ملکه رنجبر، فرزانه نشاط خواه و جمعی دیگر از هنرمندان پیشکسوت حضور داشتند./ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين