امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۱۱:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون تامین اجتماعی:

برنامه حذف دفترچه بیمه در مراکز درمانی تامین اجتماعی اجرایی شد

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی اجرای برنامه حذف دفترچه را از راهبردهای اصلی حوزه درمان این سازمان در سال 95 برشمرد و گفت: این برنامه با موفقیت کامل و در تمامی مراکز درمانی ملکی سازمان اجرایی شده است.

به گزارش بابل نوین، به نقل از سازمان تامین اجتماعی، محمدعلی همتی افزود: برنامه حذف دفترچه گام موفق سازمان تامین اجتماعی در مسیر استقرار نظام سلامت مبتنی بر استفاده از فن آوری اطلاعات است.
وی تصریح کرد: حذف دفترچه یکی از حلقه های اصلی برنامه جامع سازمان تامین اجتماعی در راستای اجرای نهضت IT (فناوری اطلاعات) است که در کنار تشکیل پرونده الکترونیک بیمه شدگان، استقرار سیستم HIS(سیستم اطلاعات بیمارستانی) و کارت هوشمند سلامت منجر به ایجاد تحول بنیادین در خدمات تامین اجتماعی می شود.
همتی از آمادگی کامل سازمان تامین اجتماعی برای گسترش برنامه های مبتنی بر فن آوری اطلاعات در مراکز درمانی طرف قرارداد خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در آینده بسیار نزدیک و افزایش تعاملات بین بخشی برنامه مدونی برای حذف دفترچه های کاغذی در مراکز طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی داشته باشیم و در دوره زمانی مشخصی دفترچه های کاغذی به طور کامل از تامین اجتماعی حذف و در نهایت با کارت های هوشمند سلامت جایگزین شوند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی برنامه حذف دفترچه را از اقدامات موفقیت آمیز این سازمان در سال گذشته عنوان کرد و گفت: این برنامه با تلاش های فراوان و خستگی ناپذیر واحدهای مختلف سازمان تامین اجتماعی به ویژه همکاران بخش های IT سازمان اجرا شد و مدیران و کادر پزشکی و درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز نهایت همکاری را در اجرای موفق این برنامه داشتند. برنامه حذف دفترچه های بیمه ای از حدود ۲ سال گذشته در برخی مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی کلید خورد و در ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ به صورت سراسری در کشور اجرایی شد.
بیمه شدگان و مستمری بگیران این سازمان اکنون در تمامی مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی بدون استفاده از دفترچه بیمه می توانند خدمات درمانی خود را دریافت کنند./ص

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين