امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ - ۱۰:۴۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در بیمارستان آیت‌الله روحانی(ره) بابل انجام شد

جراحی موفقیت‌آمیز ستون‌فقرات بیماری با اختلالات مادرزادی

جراح مغز، اعصاب و ستون فقرات بیمارستان روحانی بابل از جراحی موفق ستون‌فقرات خانم 48 ساله با نقص مادرزاد خبر داد.

به گزارش بابل نوین، ستون فقرات خانم ۴۸ ساله با اختلالات مادرزادی در بیمارستان روحانی بابل جراحی شد.
دکتر هادی ابراهیمی جراح مغز، اعصاب و ستون فقرات
در توضیح وضعیت بیمار اظهار کرد: خانم ۴۸ ساله‌ای به دلیل درد کمر، بی‌حسی پاها و شروع بی‌اختیاری به بیمارستان روحانی بابل مراجعه کرده بود که با انجام معاینه، مشکل پوستی در ناحیه وسط، پشت و نقص مادرزادی مهره پنجم کمری تشخیص داده شد.
وی با بیان اینکه تیم جراحی بیمارستان روحانی بابل با عمل جراحی، موفق به درمان مشکل این بیمار شدند وضعیت کنونی او را رضایت‌بخش اعلام کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل علت اختلالات مادرزادی مهره‌های کمری را عدم بسته‌شدن قسمت پشتی مهره در زمان تشکیل و کامل شدن ستون فقرات در دوران جنینی بیان کرد.

ابراهیمی چاقی شدید در دوران بارداری، وزن بیش از
۱۱۰ کیلو، برخورد با سموم کشاورزی در زمان بارداری، تماس بیش از حد با شوینده‌ها و ضد عفونی کننده‌ها، مصرف سیگار، آلودگی با سرب به خصوص سرب موجود در هوا را از عوامل ابتلا به اختلالات ستون فقرات برشمرد.
وی پر مویی پشت یا کلافی از مو در پشت، چربی زیر پوست در خط وسط ستون فقرات، زایده پوستی، لکه‌های کبودی شکل یا شبیه ماه گرفتگی به اسم همانژیوم، فرورفتگی یا چین خوردگی و جمع شدن پوست در وسط پوست ستون فقرات را از علائم بیماری اختلالات ستون فقرات نام برد که در صورت مشاهده حتما به پزشک متخصص باید مراجعه شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين