امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ - ۲۱:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رکورد فروش افتتاحیه یک فیلم در تاریخ سینما شکست

به گزارش بابل نوین، به نظر می‌رسد ساخت مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن» تمام نشدنی است؛ همان‌طور که در گزارش هفته پیش اشاره شده بود، قسمت هشتم از این مجموعه اکشن که «سرنوشت خشن» عنوان دارد، توانست در اولین هفته اکران خود به فروش فوق‌العاده‌ای دست پیدا کند و رکورد فروش افتتاحیه یک فیلم در تاریخ سینما را که پیش از این متعلق به قسمت هفتم «جنگ ستارگان» (۵۲۹ میلیون دلار) بود، بشکند. این فیلم که در سه روز گذشته در ۶۲ کشور به اکران درآمده است توانست فروشی ۴۳۲ میلیون دلاری داشته باشد و به لطف فروش ۱۰۰ میلیون دلاری خود در ایالات متحده، رقم کلی خودش را به ۵۳۲ میلیون دلار برساند؛ این رقم تنها در سه روز نخست اکران این فیلم به دست آمده است. این طور که به نظر می‌رسد تمایل مردم ایالات متحده نسبت به دیگر کشورهای جهان برای دیدن این دنباله کمتر شده است. چرا که قسمت هفتم این مجموعه در هفته آغازین خود فروش بیشتری در سینمای داخلی کرده بود. «سرنوشت خشن» به کارگردانی فلیکس گَری گِری و هنرنمایی وین دیزل، دواین جانسِن، میشل رودریگز، هلن میرن و شارلیز ترون با بودجه سنگین ۲۵۰ میلیون دلاری ساخته شده است.

همان‌طور که انتظار می‌رفت «سرنوشت خشن» به گونه‌ای عمل کرد که هیچ فرصتی برای دیگر عناوین باقی نماند؛ «بچه رئیس»، انیمیشن جدید شرکت فاکس، با فروش ۱۵ میلیون دلاری سومین هفته خود را پشت سر گذاشت و در رتبه دوم جدول جای گرفت. فروش کلی این انیمیشن ۲۳۸ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.
جدای از «سریع و خشن»، این هفته برای بازسازی «دیو و دلبر» هم هفته فوق‌العاده‌ای بود؛ «دیو و دلبر» توانست با اضافه کردن ۱۳ میلیون دلار به اندوخته‌هایش، از مرز ۱ میلیارد دلار فروش جهانی بگذرد و در تنها ۵ هفته یک موفقیت کامل را برای شرکت والت دیزنی رقم بزند. این اولین فیلم سال ۲۰۱۷ میلادی است که به باشگاه میلیاردی‌های سینما اضافه می‌شود.
جدیدترین انیمیشن از مجموعه «اسمورف‌ها» هم به فروش متوسط خود در ایالات متحده ادامه داد؛ «اسمورف‌ها: دهکده‌ی گمشده» در دومین هفته اکران خود در ایالات متحده تنها ۶ میلیون دلار فروش کرد و فروش کلی خود را به ۲۴ میلیون دلار رساند. البته این انیمیشن به لطف بازار جهانی می‌تواند از شکست تجاری فرار کند. بایستی اضافه کرد که «دهکده‌ی گمشده» فروش ۷۰ میلیون دلاری در بازار جهانی کسب کرده است.
این هفته‌ منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
فیلم پُرستاره «شلیک آزاد» با هنرنمایی ستارگانی چون بری لارسون، کیلیان مورفی و آرمی همر اکران خود را از هفته آینده آغاز خواهد کرد. «قول» دیگر فیلم جدیدی است که هفته آینده اکران گسترده خود را شروع می‌کند. برنده جایزه اسکار، کریستین بیل به همراه اسکار آیزاک و شهره آغداشلو در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند که البته با نظر منفی منتقدین مواجه شده است. همین‌طور فیلم «شهر گمشده زِد» با هنرنمایی چارلی هانم، سیه‌نا میلر و رابرت پتینسون تعداد سینماهای خود را افزایش می‌دهد و کار را به جدیت دنبال خواهد کرد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين