امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ - ۲۲:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازار گیاهان دارویی در خواب فرو رفته است

به گزارش بابل نوین، جلیل مغازه‌ای رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی از کاهش صادرات گیاهان دارویی طی سال اخیر در بازار خبر داد و گفت: علی رغم شرایط مساعد تولید، صادرات به دلایل مختلفی طی سه سال اخیر کاهش یافته است.

وی افزود: زمانی آمریکا وکشورهای اروپایی یکی از بزرگترین مشتریان ما به شمار می‌رفتند که طی سال‌های اخیر به سبب مسائل تحریم ونقل وانتقال پول این گیاهان روی دست ما مانده است.
مغازه‌ای با بیان اینکه برخی افراد تصوراتی مبنی بر سود سرشار تولید گیاهان دارویی دارند، گفت: این افراد با چنین تصوراتی وارد حوزه شدند و به تولید پرداختند و در شرایط کنونی با مازاد گیاهان دارویی درانبار‌ها روبرو شدند.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی با اشاره به اینکه زعفران یکی از پرفروشترین محصولات به شمار می‌رود، بیان کرد: سال گذشته مجموع تولید زعفران در کشور حدود ۳۴۵ هزارتن بوده که ۷۰ تن ان در داخل مصرف و ۱۷۰ تن به بازارهای جهانی صادر و مابقی محصول تا کسب بازارهای جدید روی دست کشاورزان مانده است.
وی با اشاره به یکی از مشکلات عمده در صادرات زعفران تصریح کرد: اخذ تعرفه بالای صادرات زعفران ایرانی از سوی برخی کشور‌ها نظیر هندوستان زمینه را برای قاچاق زعفران و صادرات آن از سوی افغان‌ها را رقم زده است.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين