امروز : جمعه, ۲۷ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ - ۱۲:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

طراحی سرقت محموله قاچاق توسط پسرعموها

به گزارش بابل نوین، در مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۲ سرقت محموله پوشاک در اتوبان امام علی(ع)(مسیر شمال به جنوب) – خروجی جاده معدن، به کلانتری ۱۶۷ دولت آباد اعلام شد.

پرونده در پایگاه نهم پلیس آگاهی

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت محموله و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات راننده کامیون

راننده کامیون پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ” ساعت ۱۸:۰۰ مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۲ در اتوبان امام علی(ع) در حال حرکت بودم که ناگهان یک خودرو ۲۰۶ صندوق دار سفید رنگ با ۳ سرنشین اقدام به متوقف کردن کامیون کردند؛ پس از توقف، آن ها من را از کامیون به پایین کشیده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به بستن دست و پایم کرده و من را در صندوق عقب ۲۰۶ قرار دادند؛ پس از طی مسافت کوتاهی، آن ها من را از صندوق عقب ماشین بیرون آورده و با همان دست و پای بسته شده در بیابان های [اطراف منطقه دولت آباد] رها کردند “.

راننده کامیون در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ” زمانی که سارقان قصد رها کردن من را داشتند، هوا کاملا تاریک شده بود اما با این وجود توانستم چند شماره از پلاک ماشین آن ها را به خاطر بسپارم “.

دمینوی دستگیری متهمان

کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی با بهره گیری از همان اطلاعات محدود به دست آمده از پلاک ۲۰۶ سارقان، موفق به شناسایی خودرو ۲۰۶ سفید رنگ صندوق دار به شماره انتظامی ایران ۶۶/*** ب ۷۲ شدند.

کارآگاهان در اقدامات پلیسی، با شناسایی مالک خودرو به نام هوشنگ.و (۵۰ ساله) اطلاع پیدا کردند که در مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۲، خودرو در اختیار پسر ۲۲ ساله اش به نام رضا بوده است.

با شناسایی مخفیگاه “رضا. و” در منطقه شهرزاد دولت آباد، وی در مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۷ دستگیر شد؛ رضا با اعتراف صریح به مشارکت در سرقت به عنف محموله پوشاک، محل نگهداری محموله سرقتی را چند کوچه پایین تر از مخفیگاهش نشان داد.

با شناسایی دقیق محل نگهداری محموله، کارآگاهان ضمن هماهنگی با بازپرس پرونده به این محل مراجعه و در بازرسی از یک منزل مسکونی موفق به کشف کامل محموله سرقتی شدند.

با دستگیری “مسعود . م” ( ۳۱ ساله ) که اموال مسروقه در خانه اش نگهداری می شد، وی در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان داشت که این محموله توسط برادر و پسرعموی همسرش به نام های “امیر” و “هومن” به خانه اش انتقال داده شده است.

با شناسایی “هومن” ( ۲۷ ساله ) و “امیر” ( ۲۸ ساله ) به عنوان متهمان اصلی پرونده، هومن به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار پایگاه نهم آگاهی در زمینه زورگیری مورد شناسایی قرار گرفت؛ بلافاصله قبل از اطلاع هومن و امیر از دستگیری همدستان خود و کشف محموله توسط کارآگاهان، هر ۲ نفرشان در دو عملیات جداگانه ی همزمان، در منطقه دولت آباد دستگیر و به پایگاه نهم آگاهی منتقل شدند.

فکر نمی کردیم ، کسی شکایت کند

هومن و امیر در اظهارات خود عنوان داشتند که محموله مسروقه را آن ها خود ابتدا برای مالباخته و به صورت قاچاق از شهرهای جنوبی کشور به تهران آورده؛ در ادامه، با اطلاع از قاچاق بودن محموله و اطمینان از این موضوع که صاحب بار حتی در صورت سرقت محموله اش به واسطه قاچاق بودن آن اقدامی برای طرح شکایت نخواهد کرد، طراحی سرقت را انجام و نهایتا با همکاری یکی از دوستانشان به نام رضا اقدام به انجام سرقت محموله [به شیوه راهزنی ] کرده و محموله سرقتی را به منزل خواهر هومن منتقل کرده اند.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گرفت: متهمان با قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی، در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين