امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۳۱ - ۱۵:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

ساخت ۷ بیمارستان تامین اجتماعی و ۲۰ مرکز درمانی در دستورکار قرار دارد

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به راه اندازی 24 اتاق زایمان اختصاصی در بیمارستان های تامین اجتماعی از توسعه این واحدها در سایر بیمارستان های تامین اجتماعی در سال حاری خبر داد.

به گزارش بابل نوین، محمدعلی همتی در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از سال گذشته ارتقای هتلینگ بیمارستان ها را کلید زدیم گفت: وضعیت هتلینگ بیمارستانی مطلوب تر شده است. در این حیطه بسیار ساماندهی شده عمل کردیم.

وی افزود: در این برنامه در چهار محور تاسیسات و ساختمان، تجهیزات ، نظافت و بهداشت و هتلینگ وارد عمل شدیم و امسال در محورهای امور اداری، گردش کار و منابع انسانی امسال کار را پیش خواهیم برد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ساماندهی اورژانس بیمارستانی نیز در ۱۷ بیمارستان شروع شده و رو به پیشرفت است گفت: گروههای زایمانی و اتاق های ال. دی. آر که اتاق های زایمان اختصاصی هستند را مورد توجه قرار دادیم. تا کنون ۲۴ مورد راه اندازی شده و در دست توسعه است.

همتی ادامه داد: ساماندهی انبارها و توسعه نیروی انسانی بیمارستان ها هم از برنامه و اقدامات دیگر این معاونت است.

به گفته وی اکنون شش بیمارستان تامین اجتماعی دارای لوح دوستدار مادر و ۵۴ بیمارستان لوح دوستدار کودک هستند.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی به تکریم سالمندان اشاره کرد و گفت : در مشهد به صورت پایلوت مرکز درمانی سالمندان را داریم که برای توسعه آن مصوباتی هم از هیات امنا گرفته ایم.

همتی ادامه داد : اغلب بیمارستان های ما دارای رتبه درجه یک و درجه یک عالی هستند.

وی به بخش درمان غیرمستقیم اشاره کرد و گفت: بر اساس سیستم مکانیزه ناظرین بیمارستانی مبالغ صرفه جویی شده در سازمان ۸۷۴ میلیارد تومان از طریق سیستم مکانیزه صرفه جوبی انجام شده است.

همتی افزود: نهضت آی. تی دارد نتیجه و ثمر می دهد و نسخه الکترونیک که آرزوی سالیان سال بود در مراکز ملکی انجام شد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بهبود مستمر کیفیت خدمات و افزایش کارایی واحدهای درمانی از جمله اهداف اساسی ما هستند اظهار کرد: دو میلیون متر مربع فضای درمانی در کشور  در قالب ۸۰ بیمارستان داریم که ۱۰ هزار تخت بیمارستانی دارند. طی دو سال قبل توجه خوبی به توسعه تخت های ویژه بیمارستانی داشته ایم.

همتی افزود: اتفاقات خوبی در ارتقای تجهیزات پزشکی بیمارستان ها رخ داده که افتتاح دستگاه شتاب دهنده خطی از این جمله است.

وی با اشاره به اینکه در بخش درمان غیرمستقیم با ۴۶ هزار مرکز درمانی طرف قرارداد هستیم اظهار کرد: ۳۱۲ میلیون مراجعه بیمه شدگان تامین اجتماعی به مراکز طرف قرارداد در سال گذشته انجام شده است

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی از جذب ۱۳۰۰ نیرو در مراکز درمانی از طریق آزمون استخدامی که سال گذشته برگزار شده بود خبر داد و گفت: اکنون ۲۰ مرکز درمانی و ۷ بیمارستان در دست ساخت است.

به گفته وی همچنین ۱۳۱ میلیون مرتبه مراجعه سرپایی و ۹۱۷ هزار مورد بستری در مراکز ملکی تامین اجتماعی در سال گذشته انجام شده است./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين