امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/04/20 - 19:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش شدت رکود در بازار لوازم خانگی/ بانک ها کاسبی می کنند

به گزارش بابل نوین، فریدون نصیری رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه با اشاره به افزایش شدت رکود حاکم بر بازار بیان کرد: خارج کردن نقدینگی از بازار به روش های مختلف عامل اصلی کاهش نرخ تورم شده و تا زمانی که معامله ای در بازار صورت نگیرد این امر همچنان ادامه دارد.

وی در این راستا ادامه داد: میانگین ۲۰ الی ۲۵ درصد چک های کسبه در بازار برگشت خورده و این میزان به بانک ها و دستگاه های نظارتی منعکس نمی شود.

نصیری در خصوص عدم فروش تولیدکنندگان به صورت نقد به توزیع‌ کنندگان بیان کرد: نخستین عامل، نقدینگی اندک توزیع کنندگان بوده‌ و همچنین ارائه کالا با دریافت چک های بلند مدت توسط تولیدکننده های قدرتمند از دیگر عوامل است و البته در وضعیت بازار فعلی دریافت چک های بلند مدت شیوه ی مطلوب فروش تولیدات توسط تولیدکننده است.

رئیس اتحادیه در رابطه با اینکه این اواخر بانک های کشور نقش زیادی بر رکود بازار داشته اند افزود: اکثر بانک های کشور با حضور چند کارمند کاسبی کردن را در دستور کار خود قرار داده اند و هر کدام بر سر ارائه سود بالا برای تسهیلات خود رقابت می کنند. وظیفه ی بانک ها دستگیری و تسهیل امور بازار مولد است اما این امر را وظیفه ی خود نمی دانند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين