امروز : یکشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۹:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز کارگاه های آموزشی نخستین جشنواره انجمن‌های ادبی

به گزارش بابل نوین، بیش از ۲۰۰ نفر از اعضای انجمن‌های ادبی سراسر کشور، خود را به تهران رسانده‌اند تا پیش از برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی ۲۷ طرح برگزیده و تقدیری از میان ۵۱ برنامه انجمن‌های ادبی، در کارگاه‌های آموزشی این جشنواره شرکت کنند.

این کارگاه دو روزه، امروز عصر و فردا صبح با حضور ۵ تن از استادان ادبیات و کارشناسان فرهنگی در محل برپایی مراسم پایانی جشنواره انجمن‌های ادبی برگزار خواهد شد و طی آن، ساعد باقری (شاعر و پژوهشگر)، غلامرضا طریقی (شاعر و سردبیر پایگاه نقد شعر)، علی قنواتی (روزنامه‌نگار و مدیر فرهنگی)، جواد محقق (شاعر و معاون شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی) و محمد ناصرزاده (کارشناس مسائل فرهنگی) گفت‌وشنودهایی با نمایندگان فعال‌ترین انجمن‌های ادبی خواهند داشت.
«تجربه انجمن‌داری در گذشته و امروز» موضوع صحبت ساعد باقری، «تعامل انجمن‌های ادبی و رسانه‌ها» موضوع سخن علی قنواتی و «انجمن ادبی چه چیزی نیست؟» موضوع بحث جواد محقق در این کارگاه‌هاست. همچنین کارگاه «برنامه‌ریزی ادبی؛ از ایده تا اجرا» با حضور محمد ناصرزاده، میثم امیری و احسان رضایی برگزار می‌شود.
همچنین امشب، برنامه‌ای تحت عنوان «تریبون آزاد» به بحث درباره مسایل و مشکلات انجمن‌های ادبی می‌پردازد که این نشست با معرفی انجمن‌های ادبی شرکت‌کننده و با حضور علی‌اصغر سیدآبادی برپا خواهد شد.
غلامرضا طریقی (سردبیر پایگاه نقد شعر) و مسعود دیانی (سردبیر نشریه الکترونیکی «الف‌یا») نیز در کارگاهی به معرفی پایگاه‌های آنلاین و برنامه‌های این دو سایت خواهند پرداخت.
گفتنی است؛ نخستین جشنواره انجمن‌های ادبی، فردا جمعه از ساعت ۱۶ با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان خواهد داد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم، علاوه بر اعلام نام انجمن‌های برتر از سایت نقد شعر نیز رونمایی می‌کند.
شایان ذکر است؛ این مراسم، فردا جمعه یکم اردیبهشت در مجتمع فرهنگی ـ آموزشی آدینه در شمال غرب تهران برگزار می‌شود.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين