امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آوار چک های برگشتی بر سر بازار چرم/چک های صادره ضمانت اجرایی ندارد

به گزارش بابل نوین، سعید حیاتی رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعیدر خصوص کاهش نقدینگی اکثر تولیدکنندگان در این بخش اظهار داشت: رکود بازار همچنان با تمام قوا ادامه دارد و از طرفی هم به میزان چک‌های برگشتی صادر شده از سوی افراد به صورت روز شمار افزوده می‌شود و هیچکس پاسخگوی این افراد نیست.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر نقاط دنیا بانک‌ها ضامن چک‌های افراد بوده و درصورت عدم وصول بانک‌ها مبلغ چک را پرداخت خواهند کرد، ادامه داد: بخش زیادی از مبالغ چک‌ها از ۵ میلیون تومان کم‌تر بوده به همین جهت عموم افراد برای دریافت حکم جلب شخص مورد نظر با مشکل مواجه می‌شوند.
رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی با اشاره به کمبود دستگاه کافی و مناسب در بخش فرآوری چرم افزود: کشور از مواد اولیه‌ی مناسبی برای تولید چرم برخوردار است و در این سال‌ها پوست مورد نیاز برای تولید از خارج و توسط شرکت‌های خارجی برای تولید کیف و کفش فرآوری و وارد کشور شده است.
وی در ادامه افزود:در صورت حمایت دولت از بخش خصوصی و برخی تولیدکنندگانی که برنامه‌ای برای واردات این دستگاه ها را در دستور کار دارند، شرایط برای تولید کالایی با کیفیت برای تامین بازار و رقابت با همتای خارجی فراهم خواهد شد.
حیاتی با توجه به تاثیر مستقیم و مخرب سود‌های نجومی  تسهیلات بانکی بر بخش بازار مولد تصریح کرد: سود‌های بالای تسهیلات بانکی رغبت را از تولیدکننده سلب کرده است.
وی همچنین بیان کرد: اقدامات اندکی در راستای توسعه و گسترش بخش تولید چرم طبیعی انجام شده و با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نیاز به استراتژی و برنامه‌ای مدون و جدی برای پیشبرد این هدف داریم.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين