امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۱۸:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام جمعه زرگرشهر:

مسئولین مازندرانی قدر مردم و سرمایه‌های این استان را بدانند

امام جمعه زرگرشهر گفت: از مسئولین مازندرانی می‌خواهیم قدر سرمایه‌های این استان را بدانند و برای مشکلات مردم فکر و همتی کنند تا این استان به جایگاه سابقش برسد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی عزیزی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زرگرشهر با تاکید بر حضور مومنان در این آیین عبادی سیاسی اظهار کرد: نباید مشکل کار و حضور در مجالس مختلف جلوی حضور در نماز جمعه را بگیرد و خداوند می‌فرماید: ” اگر کسب و کاری داشتید و در حال سود بودید آن را رها کنید و به سوی نماز جمعه بشتابید”.

وی با اشاره به در پیش بودن روز پاسدار افزود: سپاه برای حفظ دستاوردهای ارزشی اسلام است و اینکه این نهاد انقلابی امروز مورد هجمه تبلیغات سوء دشمنان واقع شده و دلایل این تخریبات و حملات حضور محکم سپاه مانع نفوذ دشمنان در ایران شد.

امام‌جمعه لاله‌آباد ادامه داد: دلیل اصلی موفقیت سپاه تدین، هوشیاری و انقلابی بودن این نیرو بوده که مانع نفوذ فکری و فرهنگی دشمنان در ایران است.

این مقام مسئول تصریح کرد: از این عزیزان می‌خواهیم با هوشیاری و بیداری کامل در جهت حفظ و حراست ارزش‌های دینی در مقابل دشمنان ایستادگی کنند و بدانند ملت به تندگویی‌های دشمنان در مورد آن‌ها توجه نخواهند کرد.

حجت‌الاسلام شیخی عزیزی با اشاره به دوم اردیبهشت روز زمین پاک گفت: خداوند در قرآن نیز به آن اشاره کرده است که ” خداوند شما را از زمین آفرید و زمین را آباد کنید” و این نکته را می‌رساند که مردم و دولت باید در این زمینه کوشا باشند.

وی ادامه داد: اما امروز باید در سطح استان بخصوص در سطح شهرستان بابل با بزرگترین معضلی که از دولت اصلاحات به این طرف همواره به عنوان یک غده سرطانی در این شهرستان وجود دارد و نتوانستند آن را درمان کنند بحث زباله مواجه باشیم.

خطیب جمعه لاله‌آباد تاکید کرد: امروز در جهان از زباله ثروت و اشتغال درست می‌کنند و ما با این زباله‌ها داریم جنگل و مواهب خدادادی را از بین می‌بریم، امیدواریم مسئولان با عزم و اراده جدی‌تر همراه با مردم در این زمینه به فرمان الهی که ماموریت آبادانی زمین است عمل کنیم.

وی با اشاره به شهادت امام کاظم(ع) اظهار کرد: زندگی شخصی این امام از راه کشاورزی بود و ایشان هم اهل تولید بود و هم اشتغال، که گاهی زمین‌های را هم ایشان در اختیار نیازمندان قرار می‎دادند و می‌گفتند در این زمین کار کنید، باید این مسئله الگو باشد و همه باید در این زمینه سهیم باشند.

شیخی یادآور شد: در گذشته وجود کارخانجات مختلف در این منطقه جلوی مشکلات را گرفته بود اما امروز تحصیل‌کردگان ما بیکار هستند ولی می‌بینیم بیش از ۱۵ هزار مازندارنی در استان سمنان مشغول کار هستند، باید غصه‌های این خانواده‌ها و مسئله بیکاری جوانان برطرف شود.

وی ادامه داد: از مسئولین مازندرانی می‌خواهیم قدر سرمایه‌های این استان را بدانند و برای مشکلات مردم فکر و همتی کنند تا این استان به جایگاه سابقش برسد.

امام‌جمعه لاله‌آباد با تبریک مبعث رسول گرامی اسلام گفت: یکی از علت‌های بعثت پیامبر بنا به نقل خود پیامبر آن بود که مکارم اخلاقی در جامعه فراگیر و گسترش پیدا کند.

وی با اشاره به مباحث انتخابات پیش‌رو اظهار کرد: یکی از اخلاقیاتی که پیامبر رعایت می ‌کرد عهد بستن و قول دادن بود حتی اگر چه طرف مقابل مشرک، یهودی و مسیحی بود باز بر سر عهد خود بود ، این روزها کسانی که در سطح انتخابات ریاست جمهوری و یا شوراها مطرح هستند اگر وعده‌ای می‌دهند با مردم پیمان و عهدی بسته‌اند به آن جامه عمل بپوشانند.

حجت‌الاسلام شیخی تصریح کرد: به تعبیر رهبری در سال ۹۲ که گفتند ” نامزدهای ریاست جمهوری با مردم طوری حرف بزنند که بتوانند عمل کنند و دروغ در آن‌ها نباشد.” و این شیوه درست مکارم اخلاق است و پیامبر با صداقت با مردم برخورد می‌کرد اگر نامزدهای ریاست جمهوری یا شورا می‌خواهند مردم با آن‌ها اقبال نشان دهند باید با مردم صادقانه حرف بزنند، اگر قرار است گزارش، آمار و ارقامی را به مردم بگویند با صداقت باشد.

وی افزود: متاسفانه برخی می‌خواهند با وارونه کردن حقایق مردم را به دور خود جمع کنند که این درست نیست.

خطیب جمعه زرگرشهر اظهار کرد: سوال امروز مردم آن است که قرار بود جیب، سفره و معیشت مردم رونق داشته باشد پس چه شد؟ اگر قرار بود مشکلات اقتصادی در یک برهه از زمان حل بشود پس چرا حل نمی‌شود.

وی در پایان گفت: در سطح شهر هم مردم برایشان سوال است که بودجه چه می‌شود و چرا مشکلات مردم حل نمی‌شود، دهیاری‌ها و شوراها کجا مصرف می‌کنند، باید درست گزارش داد و امثال شهردار و شورا نباید از پاسخگویی فرار کنند، اینگونه سوالات نشان می‌دهد با مردم صادق نبودید، اگر کسی می‌خواهد الگو از سیره پیغمبر داشته باشد باید در همه دوران خدمت با مردم صادق باشد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين