امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۱۹:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

همکاری آمریکا و اردن جهت اعزام نیرو به جنوب سوریه

رئیس جمهور سوریه گفت که اردن برای اعزام نیرو به جنوب سوریه با هماهنگی آمریکا نقشه می کشد.

به گزارش بابل نوین،رئیس جمهور سوریه گفت که اردن برای اعزام نیرو به جنوب سوریه با هماهنگی آمریکا نقشه می کشد.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که کشورش اطلاعاتی درخصوص طرح های اردن برای اعزام نیرو به جنوب سوریه با هماهنگی آمریکا دارد.

وی افزود: ما این اطلاعات را داریم؛ نه فقط از طریق رسانه های گروهی بلکه از منابع مختلف. همانطور که می دانید ما همان قبایل و همان خانواده ها را داریم که در دو سوی مرز زندگی می کنند.

اسد تصریح کرد: آنها می توانند تغییرات در فضای کلی را ببینند؛ هرگونه تغییر لجستیکی را. لذا می توانید هرگونه طرح های جدید آنها را ببنید. ما چنین اطلاعاتی داریم.

وی تاکید کرد: اردن در هر صورت بخشی از طرح آمریکا از زمان آغاز جنگ در سوریه است. اردن به هر حال یک کشور مستقل نیست. هرچه آمریکایی ها از این کشور می خواهند، اتفاق خواهد افتاد.

بشار اسد افزود: اگر بخواهند از بخش شمالی اردن علیه سوریه استفاده کنند، از آن استفاده خواهند کرد. مسئله مربوط به اردن نیست. ما درخصوص اردن به عنوان یک کشور بحث نمی کنیم بلکه ما در این مورد از آن به عنوان یک سرزمین بحث می کنیم زیرا این آمریکا است که نقشه ها و طرح ها را تعیین و بازیگران را مشخص می کند. این آمریکا است که درباره هرچیزی که از اردن وارد سوریه می شود، تصمیم گیری می کند. بسیاری از تروریست ها از روز اول جنگ در سوریه، از اردن و البته از ترکیه وارد می شوند./م

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين