امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ - ۹:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان
در شمال کشور برگزار می‌شود:

نخستین همایش تجربیات خلاقانه آموزشی معلمان شیمی

نخستین همایش تجربیات خلاقانه آموزشی معلمان شیمی شمال کشور با حضور استان های مازندران، گیلان و گلستان امروز در کانون شهید باهنر نوشهر برگزار شد.

به گزارش بابل نوین،  اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران در این همایش ، با اشاره به جایگاه درس شیمی در پیشرفت های مختلف علمی، گفت : باید به تدریس این درس در مدارس با توجه به نقش آن در گسترش علم و شناخت مواد و ارتباط آن با زندگی و محیط زیست توجه ویژه ای شود.

وی با بیان اینکه در مدارس انتخاب بهترین روش برای تدریس این درس به علاقه و انگیزه بیشتر دانش آموزان کمک می کند، افزود: هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم و فناوری در آموزش درس شیمی، باعث ایجاد منابع اطلاعاتی یکسان و ارزیابی کاربردی در این زمینه شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران به اختصاص ۲ درصد از فروش گاز کشور به تجهیز آزمایشگاه ها و هنرستان ها گفت: با توجه به اهمیت درس آزمایشگاه به ویژه در پایه دهم باید متصدی آزمایشگاهی نیز برای آن در نظر گرفته شود.

شایان نصرالهی دبیر همایش نیز با بیان اینکه ۴۹ مقاله از معلمان شیمی شمال کشور به دبیرخانه این کنفرانس ارسال و از این تعداد، ۴۳ مقاله برای ارائه به این همایش یک روزه برگزیده شد، گفت: از این تعداد ۲۰ مقاله در قالب سخنرانی و ۲۳ مقاله به صورت پوستر ارائه شد.

وی افزود: در این همایش یک روزه بیش از ۱۵۰ دبیر شیمی حضور داشتند که ۲۰ پژوهش انجام شده در رابطه یا این درس به صورت اسلاید های آموزشی – تحقیقاتی ارائه شد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين