امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ - ۱۱:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرمایه گذاران حوزه انرژی به خاطر بدعهدی های وزارت نیرو مشارکت نمی کنند

به گزارش بابل نوین، علیرضا کلاهی رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران با اشاره به بدعهدی‌های انجام گرفته در حوزه توسعه انرژی‌های نو عنوان کرد: تعهدات دولت بر روی کاغذ در حوزه توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر از جذابیت بسیار بالایی برخوردار بوده، اما این برنامه‌های مطابق با ماده ۱۳۹ برنامه پنجم توسعه و در زمان مناسب به مرحله اجرا نرسیده بود.

وی ادامه داد: مقداری قفل‌های حقوقی در این حوزه وجود دارد علاوه بر این موضوع عدم اطمینان بر محقق نشدن برخی از اهداف ذکر شده در برنامه میان مدت دامن می‌زند.

کلاهی اذعان داشت: بدعهدی‌های وزارت نیرو سبب افزایش ریسک سرمایه گذاری و مشارکت در این بخش شده و این امر مهم‌ترین علت تعلل بخش خصوصی برای حضور فعال در این حوزه بوده است چرا که با توجه به بازگشت سرمایه بالا در این حوزه، بخش خصوصی معمولا از حضور در این پروژه‌ها امتناع نمی‌کند.

رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران تصریح کرد: طی یک سال اخیر علاقه مندی‌های زیادی از جانب سرمایه گذاران صورت گرفته و اقدامات در این حوزه با شتاب بیشتری انجام می‌شود چرا که در حال حاضر مشوق‌های متعددی برای جذب منابع خارجی موجود است.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون اقداماتی در راستای رفع این موانع انجام شده، افزود: پیشنهاداتی از سوی مسئولان این حوزه ارائه شده، اما این پیشنهادات زمانی به مرحله اجرا در می‌آید که ساختار جدید دولت روشن شود به همین منظور، سرنوشت این برنامه‌ها به زمان بعد از انتخابات موکول می‌شود و امید آن می‌رود در سال جاری و با تنظیم یک چهارجوب مناسب بتوان شاهد خروجی مناسب در این حوزه پربازده کشور باشیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين