امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۲ - ۱۲:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازدید سفیر ایران از نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو

به گزارش بابل نوین، محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با حضور در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو از نزدیک با ناشران ایرانی و بوسنیایی حاضر در این نمایشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی اصغر عامری رایزن فرهنگی سفارت ایران در سارایوو نیز با تشریح اقدامات انجام شده برای برگزاری این نمایشگاه گفت: با بهره‌گیری از تجربیات گذشته، امسال حضور نهادهای فرهنگی ایرانی چشمگیرتر و کتاب‌های متعددی به زبان بوسنیایی با موضوعات قرآنی و معارف اسلامی، ایران شناسی و اماکن تاریخی، گردشگری، متون ادب فارسی و ادبیات کودکان، صنایع دستی و بوروشورهای فرهنگی به علاقه‌مندان عرضه شده است.

وی با اشاره به استقبال مخاطبان بوسنیایی از غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان گفت: توزیع کتاب و جزوات منتشر شده در خصوص معرفی چهره فرهنگی ایران و نمایش تصویری آثار فرهنگی و ابنیه‌های تاریخی کشورمان با استقبال قابل توجه مخاطبان بوسنیایی روبرو بوده است.

سفیر کشورمان همچنین با تاکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به فعالیت‌های فرهنگی گفت: استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاهی با توجه به تاریخچه درخشان ایران در حوزه فرهنگ و ادب و دانش می‌تواند زمینه ساز توسعه روابط فرهنگی و گسترش همکاری‌های دوجانبه شود.

در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب سارایوو قریب به ۲۰۰ ناشر از کشورهای ایران، انگلیس، آلمان، فرانسه، آمریکا، کرواسی، صربستان و مونته‌نگرو، عربستان، اسلوونی، بوسنی و ترکیه از تاریخ ۱۹ تا ۲۴ آوریل در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بوسنی و هرزگوین آخرین دستاوردهای علمی، ادبی، فرهنگی، تاریخی و آموزشی خود را در معرض دید علاقه‌‌مندان قرار می‌دهند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين