امروز : شنبه, ۵ مهر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/04/22 - 22:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

محمدرضا باهنر: نقد به عملکرد روحانی باید منصفانه باشد

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: در این انتخابات عملکرد روحانی در چهارسال دولتش مورد نقد قرار می گیرد که باید این نقد منصفانه باشد. نباید گفته شود برجام تاثیری نداشته؛ اتفاقات زیادی افتاده اما همه تعهدات عملیاتی نشده است.

به گزارش بابل نوین،محمدرضا باهنر عصرشنبه در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین در خصوص دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: خواص و عوام در یک ماه گذشته نسبت به ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری گله مند بودند. البته چندین بار این مسئله تکرار شده اما هنوز راه مناسبی برای برون رفت از این وضع به وجود نیامده است.
وی یادآور شد: ما پیش از این در مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره سیاست های کلی انتخابات تصمیم گرفتیم و خدمت رهبری ارسال کردیم. رهبر انقلاب هم ۶ ماه قبل از انتخابات سیاست های کلی انتخابات را ابلاغ کردند که شورای نگهبان موظف شد آیین نامه انتخابات را تهیه و تدوین کند.
باهنر درباره انتخابات شوراهای شهر و روستا هم گفت: همیشه نگران همزمانی انتخابات بودیم که یک انتخابات سایه سنگین روی انتخابات دیگر بیندازد، اگرچه هنوز فضای انتخابات در کشور سرد است اما به هرحال آرام آرام گرم می شود.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین به تبلیغات در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: با وجود تبلیغات فضای مجازی و رسانه ملی شاید نامزدها به این جمع بندی برسند که تبلیغات چاپی و چاپ پوستر و بنر چندان به صرفه نباشد. این روش از مد افتاده، چون فضای مجازی آنقدر سریع وکم هزینه شده که به نظر می رسد برای انتخابات نیازی به سازمان رای نیست و مناظره ها تکلیف را روشن می کند.
وی ادامه داد: درباره انتخابات شوراها به نظر می رسد نیاز جدی به این نوع تبلیغات دارد تا این انتخابات تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری نباشد. بالای ۹۰ درصد کسانی که در تهران در انتخابات اخیر مجلس رای دادند به لیست ها رای دادند. اما بعد از یک سال مردم از خود سوال می کنند که این ۳۰ نماینده تهران در مجلس چه کردند آیا قانونی یا طرحی پیشنهاد دادند یا نه؛ در حقیقت شاید به جز چند سخنرانی آثار وجودی این نماینده ها در مجلس به چشم نخورده و از این رو تصور می شود در انتخابات شوراهای تهران شدت رای دادن لیستی کمتر از انتخابات اخیر مجلس باشد.
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ما دنبال نظر خواهی از محلات و اقشار هستیم تا بتوانیم لیست ۲۱ نفره را برای تهران ارائه دهیم که امکان جمع آوری رای را هم داشته باشد.
باهنر درباره مجموع عملکرد جناحهای رقیب هم گفت: اصلاح طلبان و امیدها دنبال یک لیست هستند اما هنوز به نتیجه نرسیدند. در حقیقت لیست آنها شهردار محور شده است.برخی دنبال آن هستند که محسن هاشمی به عنوان شهردار درآید؛ برخی هم دنبال آن هستند که مهرعلیزاده بیرون بیاید.
این فعال سیاسی اصولگرا درباره ثبت نام محمود احمدی نژاد، گفت: این مسئله برای خیلی ها از چپ و راست غیر مترقبه بود. من در اخرین جلسه مجمع به آقای جنتی گفتم تحلیلم این است که آقای احمدی نژاد خودش می آید و ثبت نام می کند اگرچه اخبار حاکی از عدم ثبت نام است. اگر احمدی نژاد می آمد دوقطبی سنگینی به وجود می آمد. مصلحت کشور و منافع ملی این بود که وی در این دوره از انتخابات نباشد که شورای نگهبان تصمیم قاطع گرفت.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: درحال حاضر اصلاح طلبان و اعتدالیون سه نامزد دارند و در جریان مقابل هم سه نفر نامزد هستند.
باهنر درباره مناظره های زنده تلویزیونی گفت: ابتدای طرح این مسئله هر نامزدی تصور کرد که این ترفند جریان مقابل است. اما همه نامزدها به این امر اعتراض کردند. چون خواست هر ۶ نامزد پخش زنده است نباید مقاومت به وجود آید. اما به هرحال استدلال کسانی که دنبال عدم پخش زنده مناظره ها بودند این است که ممکن است سخنان یا حرف هایی مطرح شود که امنیت ملی را تهدید کرده یا گسل ملی و جدی در کشور ایجاد شود. اما به هرحال نباید در برابر خواسته عمده نامزدها مقاومت شود.
وی درباره نامزد پوششی هم گفت: برخی نامزدها پوششی هستند. آقای جهانگیری همان ابتدا گفتند که برای کمک به آقای روحانی آمدم تا عملکرد دولت را به رخ رقیب بکشم. شاید نزدیکان آقای روحانی به این جمع بندی رسیدند که خوب نیست آقای روحانی تنها در برابر چند نامزد حاضر شود. باهنر درباره هاشمی طبا هم گفت: هاشمی طبا تا پایان خواهد ماند و به نفع کسانی کنار نخواهد رفت.
دبیر کل جامعه مهندسین به نامزدهای جبهه مردمی اشاره کرد و گفت: بذرپاش تصمیم گرفت ثبت نام نکند و به نظرم تصمیم عاقلانه ای بود. جلیلی هم با وجود استدلالهایی که داشت اعلام کرده بود که جبهه مردمی را قبول ندارد با این وجود از ثبت نام صرف نظر کرد و این کار قابل تقدیر است و باید از طرف جبهه اصولگرایی مورد تقدیر قرار گیرد.
وی به عدم احراز صلاحیت برخی چهره های فرهیخته سیاسی اشاره کرد و افزود: تصور نشود این ها صلاحیت نداشتند بسیاری از این دوستان از جمله زاهدی، حاجی بابایی صلاحیت داشتند اما اصل شورای نگهبان احراز صلاحیت بود نه تایید صلاحیت. باید از کسانی که کمک کردند برای جمنا و وحدت اصولگرایان تقدیر و تشکر کرد. البته توقع ما این است که در ادامه کار کمک کنند.
باهنر درباره حزب موتلفه اسلامی هم گفت: آقای میرسلیم و موتلفه به هیچ وجه قصد مقابله با جمنا را ندارد. استدلال آنها این بود که ما می خواهیم در مناظرات باشیم و حرف هایمان را بزنیم اما این اطمینان را به آیت الله موحدی کرمانی دادند که تا آخر کار نخواهند ماند.
وی درباره رئیسی و قالیباف افزود: ما علاقه داریم این دو چهره در درون تشکیلات رقابت کنند تا ببینیم کدام یک رای آوری بیشتری دارند اما باید تلاش کنند با رقیب مشترک رقابت کرده و با هم رقابت نکنند و رای یکدیگر را خراطی نکنند.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: هر دو نفر تا آخرین مناظره هستند اما شورای مرکزی جمنا چه تصمیمی می گیرد که براساس شاخص ها کدام یک در انتخابات شرکت کنند براساس اینکه نتیجه نظرسنجی ها چیست و فرآیند این نظرسنجی ها چه نتیجه ای را نشان می دهد، دلیلی است تا مشخص شود کدام یک از این دو چهره در انتخابات ۲۹ اردیبهشت شرکت کنند.
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری اضافه کرد: در روزهای پایان تبلیغات اتفاقاتی در افکارعمومی رخ می دهد که این اتفاقات تعیین کننده نتیجه انتخابات است. البته ضد انقلاب نیز در جریان این تبلیغات هستند؛ البته برخی تصور می کنند تبلیغات بوق های خارجی نتیجه انتخابات را مشخص می کند اما اینگونه نیست که هرچه را که رسانه های ضد انقلاب تبلیغ کنند مردم به همان رای می دهند.
وی با اشاره به اینکه عملکرد دولت یازدهم در انتخابات پیش رو بسیار مهم است، گفت: در این انتخابات عملکرد روحانی در چهارسال گذشته مورد نقد قرار می گیرد. البته نقد باید منصفانه باشد نباید گفته شود برجام تاثیری نداشته اتفاقات زیادی افتاده اما همه تعهدات عملیاتی نشده است.
باهنر با اشاره به اینکه باید به غرب بگوییم برگشت به قبل از برجام برای ما هنوز روی میز است، گفت: باید حقمان را تا پایان از حلقوم دشمن بیرون بکشیم.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین درباره وضعیت اقتصادی کشور هم گفت: همه کارشناسان اقتصادی اتفاق نظر دارند که تورم ۳۰ شاخص کاهش داشته است اما باید دید این سیاست گذاری برای اقتصاد درست بود یا نه.
وی ادامه داد: امروز از رونق ۸ درصدی در اقتصاد حرف می زنند اما از این رشد نمی توان به عنوان رشد مستمر و پایدار نام برد.
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: جای سوال است که همه توان ما در سیاست خارجی روی برجام گذاشته شود کار درستی است یا نه؟ ما قانع نیستم. عملکرد برجام را خوب نمی دانیم اما اصل آن از نظر ما خوب است. ۱۷۰ کشور در دنیا داریم باید انرژی دولت در تمام دنیا پخش می شد. ظرفیت هایی در چین و روسیه هست که باید روی آن هم سرمایه گذاری می شد.
باهنر خاطرنشان کرد: ممکن است جبهه مردمی به این جمع بندی برسد که قالیباف و رئیسی هر دو باقی بمانند اما به هر حال هماهنگی با هر دو کاندیدا در حال انجام شدن است/ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين