امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۹:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساماندهی پسماند وعده به زمین مانده دولت در مازندران/ متولیانی که گوش شنوا ندارند!

محیط زیست مازندران هم از وعده‌های عملیاتی نشده دولت بی‌نصیب نماند و اقدام مناسبی برای ساماندهی پسماند در استان انجام نشد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از بلاغ، وضعیت پسماند یکی از نگرانی‌های جدی در مازندران است که حقیتا یکی از وعده‌های به زمین مانده دولت در این استان است.

ساماندهی پسماند در استان مازندران نیاز به اعتبارات ملی دارد، در دروه مدیریت قبلی محیط زیست استان با وجود پیگیری‌های رسانه‌ای در این ارتباط، تمایل چندانی به رفع این معضل در مازندران نشان داده نشد و حتی اوضاع به حدی رسید که متولیان استانی جلوی ورود خبرنگاران به جلسه مدیریت پسماند در مازندران را گرفته و کمتر خبری از وضعیت رسیدگی پسماند در استان منتشر می‌شد.

مدیران استانی به جای طرح موضوع رسیدگی به پسماند در سطح عمومی تلاش کردند با جلوگیری از وضعیت رسیدگی به پسماند در حوزه رسانه این دغدغه اجتماعی را امنیتی تلقی کرده و کمتر اطلاعات و اقدامات انجام شده در حوزه پسماند در اختیار رسانه‌ها قرار می‎گرفت.

مدیرکل سابق محیط زیست مازندران که تنها سه روز در هفته در استان حضور داشت، در این حوزه چندان دغدغه نداشت و نتیجه آن گلایه‌مندی مردم در بابل، ساری، چالوس، آمل و حتی در شهرهای ساحلی مانند بابلسر شد.

با توجه به حضور میلیونی مسافران در استان مازندران، انتظار بود که متولیانی که به اصطلاح دغدغه زیست محیطی دارند نسبت به وضعیت پسماند در استان تدابیر مناسبی اتخاذ کنند اما دریغ از پیگیری لازم و نتیجه بخش در حوزه پسماند!

اوضاع پسماند در حال حاضر به حدی در مازندران به نگرانی جدی تبدیل شد که مدیرکل محیط زیست مازندران به جای رسانه‌ها در این حوزه ابراز نگرانی کرد و با نامناسب خواندن وضعیت پسماند در استان مازندران، از آلوده شدن بسیاری از مناطق حفاظت شده محیط زیست مازندران بابت دفن نامناسب زباله در استان خبر داد.

با وجود گذشت چهار سال از دولت تدبیر و امید، اقدامی که منجر به نتیجه بخش شدن اوضاع پسماند در استان شود انجام نشده و حتی یک کارخانه زباله‌سوز که نیاز جدی مازندران است به ثمر نرسید.

وعده‌ها در ارتباط با ساماندهی پسماند در استان مازندران به دولت بعد واگذار شد تا محیط زیست مازندران هم از وعده‌های به زمین مانده دولت بی‌نصیب نماند.

کاش مدیران استانی به جای جلوگیری از ورود رسانه‌‌ها، دغدغه‌های فعالان رسانه‌ای مازندران در حوزه پسماند را تجمیع و برای دریافت اعتبارات برای ساماندهی پسماند در اختیار متولیان مربوطه قرار می‌‌دادند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين