امروز : یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۰:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
فرزند عباس کیارستمی عنوان کرد:

تاسیس بنیاد کیارستمی / فیلم‌های قدیمی کیارستمی بازسازی می‌شود

به گزارش بابل نوین، اولین‌ روز برنامه‌ بزرگداشت عباس کیارستمی با حضور جمعی از هنرمندان ایرانی و خارجی در جشنواره جهانی فجر برپا شد؛ مراسمی که احمد کیارستمی فرزند بزرگ این فیلم‌ساز در پیام تصویری چند خبر درباره پدر خود داد.
وی گفت: در حال انجام دادن آخرین مراحل پس از تولید فیلم «۲۴ فریم» هستم که در جشنواره کن رونمایی خواهد شد.
احمد کیارستمی ادامه داد: همچنین فیلم‌هایی که کیارستمی در کانون پرورش ساخته بود توسط یک شرکت خریداری شده که پس از بازسازی پخش خواهند شد.
وی افزود: بنیاد کیارستمی هم شروع به کار کرده و مراحل اولیه تاسیس را دنبال می‌کند.
فیلم «۲۴ فریم» که احمد کیارستمی از آن نام می برد قبلا با نام «۲۴ فریم قبل و بعد از لومیر» معرفی شده بود.
این مجموعه بر مبنای ۲۴ فیلم چهار و نیم دقیقه‌ای که عباس کیارستمی در چند سال آخر زندگی خود کارگردانی کرده بود، گردآوری شده است.
بزرگداشت سه روزه عباس کیارستمی از دوم تا چهارم اردیبهشت ماه از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ در پردیس چارسو برگزار می‌شود.
این مراسم با برگزاری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم که از اول اردیبهشت در پردیس چارسو آغاز شده و تا هشتم اردیبهشت (۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی ادامه دارد مصادف است.
علاوه بر حضور فیلمسازان خارجی ، پیام‌های تصویری چهره‌‌های شاخص سینمای جهان از جمله ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی، مارتین اسکورسیزی فیلمساز امریکایی، ژیل ژاکوب رئیس سابق جشنواره فیلم کن، جف اندرو منتقد سینما از انگلستان، لوکا بیگاتزی مدیر فیلمبرداری از ایتالیا، جاناتان روزنبام منتقد امریکایی و مهرناز سعیدوفا پژوهشگر سینما از شیکاگو به همراه پیام تصویری از اصغر فرهادی که در حال حاضر برای ساخت فیلمش در اسپانیا حضور دارد، پخش می شود.
عباس کیارستمی کارگردان سرشناس سینمای ایران اردیبهشت سال گذشته بعد از یک دوره بیماری که برای درمان به فرانسه رفته بود در بیمارستانی در پاریس درگذشت./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين