امروز : چهارشنبه, ۱۲ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/20 - 18:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

باز هم «تجمع اعتراضی» و لغو کنسرتِ قانونی!

حجت الاسلام غبیشاوی: مجوز وزارت خانه وحی مُنزل نیست!

این جمله از امام جمعه ماهشهر نقل شده است!

«مسعود شعاری» که برای برگزاری کارگاه تخصصی آموزش موسیقی و همچنین اجرای کنسرت موسیقی سنتی-تلفیقی ایران و هند به خوانندگی «حسین علیشاپور»، در بندر ماهشهر photo_2015-05-17_20-08-09-e1431923220727حضور داشت، با تجمع گروهی تحت عنوان «امت حزب الله» مقابل محل برگزاری کنسرت روبرو شدند.این گروه موسیقی طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار بود طی دو تاریخ ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت، به ترتیب به برگزاری یک کارگاه تخصصی آموزش موسیقی و کنسرتی در ژانر سنتی-تلفیقی در شهرستان ماهشهر بپردازد که با تجمع گروهی تحت عنوان «امت حزب الله» مقابل محل برگزاری کنسرت، با وجود اخذ تمام مجوزهای قانونی، لغو شد و حدود سیصد مخاطب موسیقی از شنیدن آواهای ایرانی و هنری بازماندند، گفتنیست فرماندار و رییس انجمن موسیقی اهواز هم در محل حضور پیدا کردند تا شاید این کنسرت به روی صحنه رود ولی مسئولین هم کاری از پیش نبردند.

دلیل؟

تجمع کنندگان از این اجرا به دلیل حضور نوازنده زن، به عنوان کنسرتی مختلط یاد کردند و با در دست داشتن بنرهایی اعتراض خود را نسبت به این موضوع ابراز کردن،. ضمن آنکه با ادامه این تجمع و نزدیک شدن به اذان مغرب، تصمیم بر خواندن نماز در محل تجمع گرفته شد و بالاخره هم از برگزاری کنسرت جلوگیری کردند.

منطقِ امام جمعه ماهشهر:

«حجت الاسلام غبیشاوی» امام جمعه ماهشهر نیز در گفت و گویی با «ماهشهر امروز» و در انتقاد از برگزاری کنسرت مورد نظر، اظهار داشته است: «مجوز وزارت خانه وحی منزل نیست و هرگونه تبعاتی که در اجرای این برنامه ها رخ دهد را خود مسئولین باید پاسخگو باشند. این کنسرت ها در برخی شهرهای بزرگ که اجرا می شود حد یقفی ندارد، در اینجا هم برخی دوستان می‌نشینند و توجیه می‌کنند که ما جو را کنترل می کنیم و قطعا بعد از مدتی هم شاهد این خواهیم بود که به همین  قانع نمی شوند و می گویند زنان باید برای ما خوانندگی کنند، بعد از مدتی می گویند نه باید با رقص باشد و در آینده نزدیک باید شاهد اباحه گری ها باشیم. متدینین و خانواده های شهدا از اینگونه برنامه‌ها دلشان به درد می‌آید مگر برنامه های مرفه شرعی کم داریم؟ باید خطوط قرمز را رعایت کنیم و ضرورتی هم ندارد این همه فشار وجود داشته باشد که چنین برنامه هایی در شهر اجرا شود.»photo_2015-05-17_20-07-53-e1431923297224

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين