امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۳:۴۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم باتوجه به نیازهای جامعه پای صندوق‌های رای بروند

عاون سياسي شوراي سياستگذاري ائمه جمعه با تاکيد بر اين‌که «همه بايد تلاش کنيم که انتخاباتي پرشور و در شان ملت ايران و در اوج امنيت و سلامت شکل بگيرد»، گفت: با نظارت‌ها و سيستم اجرايي که براي انتخابات در نظر گرفته شده است، قطعا جايي براي اشکال و ايراد يا تقلب باقي نمي‌ماند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علی‌زاده در حاشیه سمینار ائمه جمعه استان خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مهم‌ترین اهدافی که در این سمینارها دنبال می‌شود، همپوشانی و همفکری ائمه جمعه است که مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مورد بررسی قرار ‌گیرد.
وی با اشاره به ویژگی این سمینار که در استان خوزستان برگزار شد، گفت: یکی از ویژگی‌های خوب سمینار این است که در آستانه دو انتخابات مهم برگزار شده است؛ از سوی دیگر یکی از رسالت‌های مهم ائمه جمعه هدایتگری افکار و اندیشه‌هاست که باید در خصوص مسائل مربوط به انتخابات، تبادل اطلاعات و اخبار صورت بگیرد.
وی تصریح کرد: محور سخنان ما و پیام آن برای مردم، تاکید بر منویات رهبری و توجه و عمل به سفارش‌ها و توصیه‌های ایشان در انتخابات است.
معاون سیاسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور حضور حداکثری مردم در انتخابات را یکی از سفارشات مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: رهبر انقلاب در خصوص ارتباط و نقش مردم یک نگاه مبنایی دارند و مانند بعضی‌ها نیستند که فقط زمان انتخابات به فکر مردم باشند و فقط به مردم وعده می‌دهند.
وی افزود: نگاه اعتقادی رهبر به حضور حداکثری مردم و نقش آن‌ها در انتخابات است، لذا ایشان به جمهوریت نگاه ویژه‌ای دارند.
وی بر حضور پرشور و آگاهانه مردم در صحنه انتخابات تاکید کرد و گفت: حضور مردم در صحنه‌های مختلف ازجمله راهپیمایی‌ها و انتخابات‌های مختلف به گونه‌ای تولید قدرت نرم برای کشور و جامعه می‌کند. برای ما بسیار مهم است که مجریان تلاش کنند همه آنانی که شرایط رای دادن را دارند، امکاناتی برای آن‌ها فراهم شود تا به‌راحتی و سهولت پای صندوق‌های رای بیایند.
علی‌زاده با اشاره به بحث امنیت و سلامت انتخابات گفت: در موضوع امنیت و سلامت انتخابات، دوست و دشمن نگاه‌شان به انتخابات ایران است، به‌خصوص که انتخابات در این زمان از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است. همه ما باید تلاش کنیم که انتخاباتی پرشور و در شان ملت ایران و در اوج امنیت و سلامت شکل بگیرد و برگزار شود.
وی اظهار داشت: با نظارت‌های موجود و سیستم اجرایی که برای انتخابات در نظر گرفته شده است، قطعا جایی برای اشکال و ایراد یا تقلب باقی نمی‌ماند.
وی با اشاره به حوادث سال ۸۸، گفت: در جریان فتنه ۸۸ آن‌ها که اعتقاد به تقلب داشتند، بعدها خودشان اعتراف کردند که این موضوع قابل قبول نیست و در جایگاه جمهوری اسلامی چنین چیزی به‌عنوان تقلب وجود ندارد. نکته‌ای که از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب اصلح است و مردم باید باتوجه به ضرورت‌ها و نیازهای جامعه پای صندوق‌های رای بروند.
علی‌زاده بر انتخاب فرد اصلح تاکید کرد و افزود: امروز در کشور ما مشکلات معیشتی و اقتصادی و زمینه‌های رکود وجود دارد و باید مردم کسی را انتخاب کنند که راهکاری برای رفع این مشکلات داشته باشند. امیدواریم یک دولت جهادی و انقلابی که بتواند پاسبانی برای آرمان‌های کشور و انقلاب باشد، انتخاب شود./ص

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين