امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/04/23 - 15:31 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جذب بازیکن خارجی ممنوع!

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: جذب بازیکنان خارجی با کیفیت و بی‌کیفیت تا حل شدن پرونده‌های باشگاه‌های ایرانی در فیفا ممنوع شد.

به گزارش بابل نوین، مهدی تاج اظهار داشت: با توجه به پرونده های متعددی که باشگاه های ایرانی در فیفا دارند، تصمیم گرفتیم جذب بازیکن خارجی باکیفیت یا بی کیفیت تا حل شدن مشکلات پرونده های باشگاه های ایرانی در فیفا انجام نگیرد.

وی افزود: در حال حاضر به جز دو باشگاه تمامی باشگاه های لیگ برتر بدهکار هستند و نمی توان لیگ را با دو تیم برگزار کرد به همین دلیل با تصویب هیات رئیسه قرار است با یک شیب ملایمی بدهی باشگاه ها پرداخت شود. یعنی اگر تیمی ۱۶ میلیارد تومان یا ۲۰ میلیارد تومان هزینه جذب بازیکن می دهد باید یک سوم این مبلغ را بابت پرداخت بدهی گذشته اش بپردازد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی روسیه و اینکه برنامه ای برای صعود از گروه در این رقابت ها دارید، گفت: طی جلساتی که با کی روش داشتم در این مورد صحبت های جدی داشتیم که خودمان را برای صعود به مرحله بعد آماده کنیم. یک بازی دوستانه قبل از بازی با ازبکستان داریم. بعد از بازی با ازبکستان سمت و سوی ما به جام جهانی است و کی روش در حال برنامه ریزی بازی های دوستانه ای است که به نفع مان در جام جهانی باشد. انشالله بعد از شکست ازبکستان خودمان را برای حضور در جام جهانی آماده می کنیم. تیم ملی جوانان ما بعد از ۱۶ سال به جام جهانی صعود کرده و امیدواریم از مرحله اول به دوم صعود کند و تلاش می کنیم تیم ملی نوجوانان هم صعود کند. وضعیت تیم ملی فوتسال و فوتبال ساحلی مان هم خوب است.

تاج در مورد قیمت بلیت هزار تومانی طبقه دوم ورزشگاه آزادی برای دیدار استقلال و الاهلی گفت: امروز با افتخاری صحبت داشتم. ایشان به من تلفن کرد و گفت چنین طرحی دارد. شورای تامین نظرش این است که رایگان کردن بازی ها ممنوع است و فدراسیون فوتبال هم این مساله را به همه تیم ها ابلاغ کرده است و هزار تومان هم عدد قابل ملاحظه ای نیست. ممکن است خدایی نکرده مشکل پیدا کنیم مثل بازی های قبل. در این مورد به باشگاه استقلال هم تذکر دادیم. استقلال تلاش می کند با برنامه ریزی که دارد ورزشگاه آزادی پر شود و این حق طبیعی باشگاه است اما نه اینکه تماشاگر سرریز شود. بلیت فروشی در بازی استقلال و الاهلی انجام می شود. مزیت ما همین تعداد تماشاگر زیاد است اما نه اینکه تماشاگران مجبور به بازگشت از ورزشگاه شوند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد جرایم احتمالی فیفا علیه ایران و اینکه شایعه شده بازی ایران و ازبکستان بدون تماشاگر انجام می شود، گفت: این ها شایعه است و چیزی به ما ابلاغ نشده و بعید هم می دانم چیزی هم ابلاغ شود. ولی جرایم مالی که فیفا برای مان در نظر گرفته اعمال خواهد شد. دیدید که پرتاب یک ترقه چقدر جریمه دارد. در بازی پرسپولیس و پدیده بازهم تماشاگران ترقه پرتاب کردند. در بازی با چین اصلا ممکن بود از حضور در جام جهانی محروم شویم. کافی بود داور بازی را نیمه تمام اعلام کند. بازی ۳ بر صفر می شد و برای بازی بعدی هم معلوم نبود چه اتفاقی رخ می داد. باید جلوی این مساله ایستاد. جرایم مالی فیفا سنگین است و برای یک بازی ممکن است از ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار جریمه شویم که با این مبلغ می توانیم اردو برگزار کنیم. اوضاع مالی فدراسیون هم مناسب نیست و باید مراقبت لازم را انجام بدهیم./م

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين