امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ - ۱۲:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سلیمی:

تمام شهرستان‌های کشور به سیستم واکنش سریع تجهیز می‌شوند

به گزارش بابل نوین، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور در نشست خبری سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر که امروز(دوشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: این نشست به منظور ظرفیت‌سازی و آمادگی در برابر بحران‌ها، حوادث و بلایای طبیعی برگزار شده و سعی می‌شود در این نشست فعالیت‌های این نهاد تشریح و در آینده برای مقابله با بلایای طبیعی احتمالی آماده و محیا شویم.

وی در ادامه افزود: سازمان امداد و نجات اکنون متولی امور امداد و نجات در کشور محسوب می‌شود و نسبت به تمامی کشورها از لحاظ حاکمیتی که در دوره‌های امداد و نجات دارند در رده‌ بالاتری قرار گرفته است و رویکرد  پروژه امداد و نجات تاب‌آوری جامعه در مواجهه با بحران و پاسخگویی به حوادث است.
سلیمی در ادامه افزود: نیازمند تقویت سیستم واکنش سریع هستیم که این سیستم در تهران و همه مراکز استان‌ها با نیرویی بالغ بر ۴۴ هزار نفر راه‌اندازی شده و تا پایان سال در نظر داریم در همه شهرستان‌ها و شعبات آن تیم‌های واکنش سریع با حضور ۱۰ نفر در هر شهرستان راه‌اندازی شود.
رئیس سازمان امداد و نجات کشور گفت: تاکنون ۶۰ هزار داوطلب در تیم‌های عملیاتی سازماندهی شده‌اند و دوره‌های مفیدی برای آنان تدارک دیده شده تا بتوانیم از قابلیت‌های آن‌ها در مواجهه با خطرات احتمالی ویرانگر استفاده کنیم.
وی با تصریح فعالیت‌های بشر دوستانه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: فعالیت‌های سازمان امداد و نجات در راستای اصل بشردوستانه که یکی از اهداف جمعیت هلال احمر است برگزار می‌شود که در این راستا ۵۰۱ پایگاه بین شهری و ۴۵۰ پایگاه بین جاده‌ای، ۵۷ پایگاه کوهستانی و ۲۰ پایگاه ساحلی داریم و البته این امیدواری وجود دارد که در آینده این پایگاه‌ها جهت برخورد با سوانح و حوادث افزایش یابد.
سلیمی ادامه داد: بدون شک پس از ارگان‌های نظامی بزرگترین مکان ارتباطی که در اختیار سازمان امداد و نجات است که ۳۱ مرکز هدایت ارتباط با مرکز هلال احمر در ارتباط خواهند بود که در جهت پاسخگویی سریع به حوادث راه اندازی شده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: ۳۵ هزار متر مربع انبار در اختیار جمعیت است که اقلام زیستی، بهداشتی و خوراکی به عنوان دپو نگهداری می‌شود تا در صورت وقوع حادثه به حادثه‌دیدگان خدمات‌رسانی شود.
وی در پایان یادآور شد: امیدواریم در راستای خدمات رسانی به همنوعان و پاسخگویی و واکنش سریع به حوادث این نهاد آمادگی خود را بیش‌تر از پیش افزون‌تر سازد تا تلفات ناشی از حوادث احتمالی به حداقل خود برسد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين