امروز : یکشنبه, ۲۹ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/04/24 - 15:59 ذخیره فایل ارسال به دوستان
گزارش تصویری:

نمایشگاه پرورش خلاقیت و رباتیک در بابل برگزار شد

به مناسبت هفته مشاغل نمایشگاه پرورش خلاقیت و رباتیک ویژه جشنواره‌های نوجوان و جوان خوارزمی ظهر امروز در دبیرستان سمای بابل به کار خود خاتمه داد.


به گزارش بابل نوین، به مناسبت هفته مشاغل نمایشگاه پرورش خلاقیت و رباتیک ویژه جشنواره‌های نوجوان و جوان خوارزمی در دبیرستان سمای بابل برگزار شد.

این نمایشگاه با ارائه آثار خلاقانه، هنری و رباتیک دانش آموزان و با حضور مبین صباغی رستمی موسس گروه تخصصی روبو خلاق طی دو روز برپا شد.
مریم قلی‌پور مدیریت دبیرستان غیرانتفاعی سما هدف از برگزاری این جشنواره را پرورش استعداد دانش‌آموزان برشمرد و اظهار کرد: متاسفانه نظام آموزشی ما تنها بر دروس تئوری تاکید دارد و توجه‌ای به خلاقیت و  استعدادهای دانش‌آموزان نمی‌کند، بنابراین ما با  هدف  استعدادیابی و افزایش مهارت دانش‌آموزان این نمایشگاه را برای اولین‌بار در سطح مدارس شهرستان تدارک دیدیم.
وی افزود:  تاکید صرف بر درس، عدم توجه به استعدادها باعث می‌شود که جوانان حتی با وجود قبولی در بهترین دانشگاه‌ها و مراکز علمی مهارتی نداشته باشند، ما سعی کردیم در آموزش دانش‌آموزان دو محور پژوهش و مهارت‌افزایی را در کنار هم لحاظ کنیم.
مدیریت دبیرستان سما ضمن ابراز خرسندی از رضایت و استقبال پرشور دانش‌آموزان گفت: استعداد در همه انسان‌ها وجود دارد، مهم کشف این استعدادها است.
طاهره حمیدیان معاونت پرورشی این دبیرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: استعدادیابی مهم‌ترین وظیفه ماست آن‌گونه که در زمان ثبت‌نام از دانش‌آموزان استعدادسنجی می‌شود تا هرکس بنا به ظرفیت‌های خود در فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری و قرآنی راهش را بیابد.
گفتنی‌است این نمایشگاه که مورد بازدید دانش‌آموزان سایر مدارس شهرستان قرار گرفت، ظهر امروز به کار خود خاتمه داد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين