امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۴ - ۲۰:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
ترامپ:

اهمیت ۱۰۰ روز ابتدایی دولت بی معنی است/ برنامه‌های قدرتمندی علیه داعش داریم

به گزارش بابل نوین، اگرچه دونالد ترامپ، در ۱۰۰ روز آغاز فعالیت خود به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، با اقدامات غیرقابل پیش‌بینی و برخی سخنان تند خود سران غرب را به وحشت انداخت اما ظاهرا با حمله غافلگیر کننده به سوریه دل آنها را به دست آورده است.

ترامپ، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره ۱۰۰ روز ابتدایی کارش در کاخ سفید می‌گوید که ریاست جمهوری او “نوعی متفادت از ریاست جمهوری است”.

ترامپ که با وعده تغییر شدید مسیر آمریکا روی کارآمد اکنون به صورت غیرمستقیم اذعان می‌کند که تغییرات در واشنگتن به سرعت رخ نمی‌دهند.

او در این مصاحبه نشانه‌ای از درک فضای واقعی کاخ سفید و ریاست جمهوری ابراز و تاکید کرد، برای انجام این شغل، این “قلب” است که بسیار اهمیت دارد.

با وجود اینکه ترامپ همچنان اعتماد به نفس یک تاجر را در مسیر خود دارد به نظر می‌رسد که به این آگاهی دست یافته است که انتظارات بی حد و مرزش برای ۱۰۰ روز اول کنترل دولت محقق نشده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این باره می‌گوید: بحث ۱۰۰ روزه یک مرز ساختگی است و چندان معنایی ندارد.

او با این حال هنوز نمی‌تواند ذهن خود را در این مساله که آیا مسئول برنامه ۱۰۰ روزه‌ای است که در روزهای پایانی کمپینش ارائه داد،‌ سر و سامان دهد.

این میلیاردر نیویورکی در این باره توضیح می‌دهد: یک نفر مفهوم برنامه ۱۰۰ روزه را مطرح کرده است اما این به معنای قطعی بودن آن نیست.

اصطلاح ۱۰۰ روزه، به دوران ابتدایی ریاست جمهوری اطلاق می‌شود که معمولا افراد طی آن نمی‌توانند به دستاوردهایی که فرانکلین روزولت، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا به آن دست یافت و آن را تبدیل به یک استاندارد کرد،‌ دست یابند.

رییس جمهور آمریکا در ادامه به رویکردش در قبال ناتو پرداخت و عنوان کرد: از من نقل می‌شود که ائتلاف ناتو را منسوخ و قدیمی توصیف کرده‌ام. اما این سوال زمانی از من پرسیده شد که به عنوان یک برج‌ساز اطلاعات چندانی از فعالیت ناتو نداشتم اما اکنون این اطلاعات بیشتر شده است. با این حال من در پاسخ به چگونگی فعالیت ناتو، آن را قدیمی توصیف کردم چراکه آنها بر تروریسم تمرکز نمی‌کنند.

ترامپ سپس از عدم اختصاص بودجه بیشتر به ناتو از سوی کشورهای عضو انتقاد و اظهار کرد: این اصلا عادلانه نیست که ما نزدیک ۴ درصد و سایر کشورها که مستقیم تحت تاثیرات تهدیدات هستند یک درصد بودجه به ناتو اختصاص دهند. بنابراین من روی این موضوع پافشاری خواهم کرد که تمامی کشورها باید سهم خود را در این ائتلاف را پرداخت کنند.

رییس جمهور آمریکا در ادامه در پاسخ به سوالی درباره توییتش در واکنش به حمله تروریستی اخیر فرانسه تشریح کرد: به اعتقاد من به درستی این جمله تاثیر شگرفی بر انتخابات خواهد داشت.

ترامپ همچنین مارین لوپن، نامزد راست‌های افراطی فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را گزینه احتمالا پیروز دانست و توضیح داد: من معتقد نیستم که حتما او باید رییس جمهور شود اما گمان می‌کنم که این حمله اخیر تروریستی احتمالا به پیروزی او بسیار کمک خواهد کرد چراکه او سخت‌ترین مواضع مرزی را داشته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار آسوشیتدپرس درباره موضع سرسختانه‌تر جف سشنز، دادستان عمومی آمریکا در قبال جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس مبنی بر بازداشت او با وجود اینکه شخص ترامپ از او حمایت کرده است، گفت: من نه از آسانژ حمایت کرده و نه نکرده‌ام. این اطلاعاتی بود که نباید اجازه انتشار می‌یافتند.

ترامپ پس از آن به داعش و اقدامات ارتش آمریکا در خاورمیانه اشاره و اظهار کرد: آیا شما شاهد موفقیت‌های گسترده ما در خاورمیانه بوده‌اید؟ زمانی حیدرالعبادی، نخست‌وزیر عراق گفت: ترامپ طی هشت هفته بیش از هشت سال اوباما موفقیت کسب کرده است، اما مساله این است که ما این موفقیت‌ها را در بوق و کرنا نکرده‌ایم.

رییس جمهور آمریکا در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر پذیرش طرح‌های جدید ناتو علیه داعش که هنوز افشا نشده است، گفت: ما برنامه بسیار قدرتمندی داریم اما نمی‌توانیم درباره آن صحبت کنیم.

وی همچنین درباره احتمال افزایش نیروهای زمینی آمریکا در عراق عنوان کرد: تعداد نه خیلی زیادی به نیروهای فعلی اضافه می‌شوند.

منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين