امروز : شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۵ - ۱۷:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فراموشی اداره دولت در آستانه انتخابات

روحانی و جهانگیری هر دو نامزد انتخابت شده‌اند و برخی از معاونان دولت نیز درگیر کارهای انتخاباتی، حال این سوال مطرح می‌شود چه کسی دولت را داره می‌کند؟

به گزارش بابل نوین، روحانی و جهانگیری هر دو نامزد انتخابت شده‌اند و برخی از معاونان دولت نیز درگیر کارهای انتخاباتی، حال این سوال مطرح می‌شود چه کسی دولت را داره می‌کند؟

 پس از اعلام تایید صلاحیت ۶ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی وزارت کشور، کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از سه روز فعالیت‌های تبلیغاتی خود را آغاز کردند.

۲ نامزد از مجموع ۶ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری دولتی هستند. حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور و اسحاق جهانگیری(معاون اول رئیس‌جمهور) عالی‌ترین مقام‌های دولتی به حساب می‌آیند،  و طبق قانون مواقعی که رئیس‌جمهور در سفری به سر می‌برد، معاون اول باید کارهای مربوط به دولت را ساماندهی کند.

از طرفی محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور که کارهای اجرایی دولت را بر عهده دارد به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی روحانی انتخاب شده  و چند روزی است که در حال هماهنگ کردن برخی از سفرهای تبلیغاتی رئیس‌جمهور است.

همچنین از مرتضی بانک معاون سرپرست کل نهاد به عناون مسئول هماهنگی امور استانهای ستاد انتخاباتی روحانی یاد می‌شود.

اما سوالی که در بین ناظران پیش آمده این است که با وجود کاندیداتوری دو مقام ارشد دولت و در کنار آن حضور تمام وقت برخی از چهره‌های دولت در ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور، اکنون دولت توسط چه کسی و چگونه اداره می‌شود؟

این روزها مسائل مهمی در کشور در جریان است، موضوع سیل‌های اخیر در منطقه غرب کشور از جمله آنهاست که مردم این مناطق بیش از هر چیزی نیاز به توجه مسئولان دولتی دارند، اما با وجود حضور و فعالیت‌های تبلیغاتی دو عضو ارشد دولت به نظر می‌رسد این مسئله به حاشیه رفته است.

روز گذشته نیز رئیس‌جمهور در انتهای سفر خود به استان قزوین در تجمع انتخاباتی خود حضور یافت و برای آنان سخن گفت. در کنار رئیس‌جمهور برخی از وزرای دولت از حجمله نعمت‌زاده و محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور حضور داشتند. /م

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين