امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۵ - ۲۱:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

رونمایی از محصولات فرهنگی و نرم افزارهای قرآنی

به گزارش بابل نوین،  امروز در مصلای تهران، نشستی خبری در آخرین روز از برگزاری مسابقات قرآن کریم، با حضور دبیر سی‌وچهارمین دوره از مسابقات قرآن کریم حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمصطفی حسینی و همچنین مسعود رحمتی مدیر روابط عمومی این رویداد بزرگ برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی دبیر سی و چهارمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه این دوره از مسابقات تغییرات اساسی داشته و خوشبختانه می‌توانیم بگویم فضایی قرآنی و مطلوب را شاهد هستیم، گفت: امسال مسابقات در دو نوبت صبح و عصر و در دو سالن مجزا مسابقات قرانی برگزار می‌شود که این مورد در تاریخ برگزاری مسابقات بی‌نظیر است. ما در این رویداد دست کم شاهد حضور ۱۵۰۰ دانش آموز در مصلای تهران هستیم و خوشبختانه این پیوند بین جامعه قرآنی و دانش‌آموزی ایجاد شده است.
وی افزود: بانوان نیز در این دوره از مسابقات حضور چشمگیری دارند و بعد از ۱۰ سال تلاش امسال توانستند در فعالیت‌های قرآنی از جمله حفظ و قرائت شرکت کنند.
دبیر سی و چهارمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، ادامه داد: روحیه اوقاف یک روحیه تعاملی است از این رو ما سهم خود را به یک، پنجم رساندیم تا سایر دستگاه‌ها نیز بتوانند در این مسابقات حضور چشمگیری داشته باشند.
وی با اشاره به برگزاری اختتامیه مسابقات قرآنی طلاب اظهار داشت: برگزاری مسابقات طلاب نیز بسیار باشکوه انجام شد و در این عرصه ۴۳ کشور با ۵۰ نماینده در این مسابقات حضور یافتند، برای هیچ یک از مسابقات اوقاف مرحله مقدماتی در کشور مبداء برگزار نشد اما در رابطه با مسابقات طلاب شاهد این امر بودیم، که همین مسئله سبب بالا رفتن کیفیت مسابقات طلاب در سطح بسیار عالی شد.
دبیر سی و چهارمین دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، درباره همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر در مسابقات قرآن گفت: خودم تاکنون چنین همکاری را در برپایی مسابقات قرآنی ندیده‌ام و به معنی واقعی کلمه سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن کاری هماهنگ شده با همه دستگاه‌ها بوده و صلاح است که به این موضوع به معنی واقعی کلمه پرداخته شود نه این که با پرداختن به حواشی، کام قرآنی‌ها رادر داخل و خارج تلخ کنیم.
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی با بیان اینکه در رابطه با اعتبار این دوره از مسابقات باید بگویم که بخشی از آن به صورت مشارکتی بوده و بخشی از آن فقط خود سازمان اوقاف پرداخته کرده است، خاطرنشان کرد: هزینه برگزاری این رویداد قرآنی با مشارکت نهاد ها و ارگانهای شرکت کننده بوده و بخشی از آن هزینه ها بین سازمان ها به صورت مشترک بوده است.
محمد حسین کاشی رییس فناوری اطلاعات سی و چهارمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در خصوص فعالیت‌های انجام شده در این رویداد قرآنی گفت: از حداکثری ظرفیت‌های رسانه‌ای صدا و سیما استفاده کرده‌ایم. همچنین، در این دوره پوشش اینترنتی داخل مصلای تهران را برای متسابقین و همچنین رسانه‌های خبری و در دومین اقدام این رویداد بزرگ قرآنی را هم به وسیله شبکه ملی صدا و سیما و نیز شبکه آپارات به صورت مستقیم پخش کرده‌ایم که بسیاری از قرائت‌های ما به صورت آرشیو در آپارات وجود دارد.
وی افزود: در کنار اطلاع‌رسانی تصویری، به منظور رفاه متسابقین، با همکاری دو سامانه بانکی در خدمت عزیزان هستیم. همچنین دو بستر تلفن داخلی و اینترنتی در خدمت را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده‌ایم.
همچنین در ادامه حجت الاسلام و السلمین حسین سلیمانی مدیر هنری و رسانه ای مسابقات بیان کرد: شرکت کنندگان از زمانی مشخص می شوند که قرار است به ایران اعزام شوند تا زمانی که بر می گردند برای آنها برنامه هایی در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه افزود: در مرحله اول مترجم شرکت کننده مشخص می شود و اطلاعاتی در مورد ایران و دستاوردهای انقلاب اسلامی به آنها داده می شود، در فرودگاه یا هتل مجموعه ایران در اختیار آنها قرار می گیرد که اطلاعاتی در مورد نقاط گردشگری ایران در آن وجود دارد و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی طراحی شده است.
حجت الاسلام سلیمانی بیان کرد: برای شرکت کنندگان بازدیدهایی مانند بازدید از جماران و … در نظر گرفته می شود و برای رسیدن به مقصد که در اتوبوس هستند نیز برنامه هایی مختلفی داریم که محتواهای مفید در اختیار آنها قرار گیرد.
وی در مورد مخاطبان بیان کرد: یک دسته از مخاطبان در سالن حضور دارند که برای آنها نمایشگاه پیش بینی شده است، همچنین محصولات فرهنگی قرانی طراحی شده که در اختیار آن ها قرار می گیرد، همچنین در صحن اصلی مسابقات ابعاد هنری وجود دارد که مخاطبان حاضر در سالن با آن ها آشنا می شوند.
گفتنی است؛ در حاشیه این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم از محصولات فرهنگی و نرم افزارهای قرآنی توسط مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور و حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی رونمایی شد.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين