امروز : سه شنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - ۱۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۴۶ واحد آلاینده زیست محیطی بابل به مراجع قضایی معرفی شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابل گفت: طی سال گذشته 61 مورد پایش در ساعت غیر اداری و 19 مورد پایش از محل‌های دفن زباله شهری انجام شد که 46 مورد واحدهای آلاینده به مراجع قضایی معرفی شدند.


به گزارش بابل نوین، به نقل از بلاغ، نعمت‌الله قنبری طی گفت‌وگویی اظهار کرد: اداره محیط زیست برای رفع مشکل زیست محیطی با همکاری معاونت بهداشتی، شهرداری و آموزش و پرورش بابل تفاهم‌نامه‌ای در حال انعقاد دارد تا بر اساس آن خود مردم و شهروندان برای رفع مشکل زیست محیطی اقدام کنند.

وی افزود: در این راستا کمیته‌ای تشکیل شد تا گام‌های مؤثری در حفظ محیط‌زیست و ارتقای وضعیت جامعه برداریم تا شوراها و دهیاران نیز در این حوزه ورود یابند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابل خاطرنشان کرد: اگر این طرح اجرا شود با همکاری دهیاری آموزش لازم در خصوص تفکیک زباله خشک انجام شده و زباله تر تولید شده نیز به‌عنوان کود برای درختان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قنبری با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۲۱ مورد پایش، ۷۲ مورد نمونه‌برداری، ۱۴ مورد پایش همزمان با آزمایشگاه معتمد، ۵۰ مورد رسیدگی به شکایات، ۵۲ مورد بازدید و پایش مرتبط با پسماند از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی صورت گرفت، تصریح کرد: ۶۲ مورد پایش واحدهای آلاینده طی سال گذشته در بابل صورت گرفته است.

وی بیان کرد: ۶۱ مورد پایش در ساعت غیر اداری و ۱۹ مورد پایش از محل‌های دفن زباله شهری انجام شد که ۴۶ مورد واحدهای آلاینده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابل افزود: ۳۸ مورد تعداد اخطاریه رفع آلودگی، ۱۸ مورد اخطاریه تعطیل، ۱۳ مورد پلمپ واحدها، هشت مورد فک پلمپ واحدها، ۳۰ مورد موافقت در بهره‌برداری، ۲۰ مورد مخالفت در بهره‌برداری، ۷۰ مورد موافقت در احداث واحدها، ۲۸ مورد مخالفت در احداث واحدها طی سال گذشته در بابل انجام شده است.

قنبری ادامه داد: تعداد نفرساعت آموزش معلمان ۷۵ مورد، تعداد نفرساعت آموزش دانش‌آموزان پیش دبستانی ۸۵ مورد، تعداد نفرساعت آموزش دانش‌آموزان ۹۵۰ مورد، تعداد صدور دفترچه شکار ۵۸۲ مورد، تعداد صدور پروانه شکار ۷۵۱ مورد و تعداد صدور پروانه ماهی ۱۰۰ مورد ثبت شده است.

وی در پایان تعداد سلاح غیرمجاز کشف شده را ۷۰ مورد، تعداد سلاح مجاز کشف شده را ۱۰۱ مورد، صید غیرمجاز آبزیان را هزار و ۲۳ مورد، صید غیر مجاز پرندگان را ۴۵۷ مورد، صید غیر مجاز پستانداران را ۲۳ مورد، صید غیر مجاز خزندگان را دو مورد و شروع به شکار و صید را ۹۲ مورد عنوان کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين