امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۶ - ۱۴:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمادگی سفارت ایران در کویت برای برگزاری انتخابات

به گزارش بابل نوین، علیرضا عنایتی سفیر ایران در کویت گفت: به منظور تسهیل در مشارکت هموطنان مقیم کویت، سه صندوق رای در دو حوزه رای گیری پیش بینی شده است.

علیرضا عنایتی سفیر ایران در کویت  در گفتگو با مقیم در تشریح برنامه سفارت جهت مشارکت جامعه ایرانیان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جامعه ایرانیان کویت قریب به چهل هزار نفر می باشند، برخی از ایرانیان با خانواده  و برخی نیز به تنهایی در کویت زندگی می کنند. نمی توان آمار دقیقی از واجدان شرایط رای دادن ارایه داد ولی این رقم بطور تقریبی تا سی هزار نفر برآورد می گردد.

وی افزود: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ قریب ۹ هزار نفر شرکت کردند که  نشان از مشارکت سی درصدی ایرانیان واجد شرایط را می دهد. که انتظار ما برای انتخابات سال جاری هم در همین حد است.

ایشان اظهار داشتند: سفارت ایران در کویت، موضوع برگزاری انتخابات را به اطلاع مقامات ذی ربط کویت رسانده  و با برخورداری از همکاری  طرف کویتی،  انتخابات را همزمان با داخل کشور در ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می کند. برای تسهیل مشارکت هموطنان مقیم کویت، سه صندوق رای در دو حوزه رای گیری پیش بینی شده است.

همچنین تشریفات قانونی برگزاری انتخابات،  مطابق با قوانین و مقررات ابلاغی در خصوص تشکیل هیات اجرایی، ناظران شورای نگهبان، اعضای صندوق های اخذ رای  با مشارکت معتمدان محل  نیز به عمل آمده است.

علیرضا عنایتی در پایان گفت: امیدواریم، این انتخابات در جای جای ایران اسلامی و مکان های حضور ایرانیان، با سلامت کامل و مشارکت حداکثری هموطنان ارجمند برگزار گردد.

منبع:عصرایران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين