امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۲/۰۷ - ۱۰:۲۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وحدت به نوعی توصیه اسلام است

به گزارش بابل نوین،کارگردان مجموعه‌های «تبریز در مه» و «معمای شاه» در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری در زمینه لزوم پرداخت به مضمون وحدت در آثار هنری و سینمایی و اینکه آیا مخاطبان از این دست مضامین استقبال می‌کنند، اظهار کرد: به نظرم وحدت یک فرهنگ اسلامی است که بیشتر طی این قرن‌ها در دین اسلام خودش را نشان داده است، حال اینکه ما در آثار سینمایی‌مان به آموزش این مضمون بپردازیم اتفاق بسیار خوبی است؛ چراکه لازمه «معمای شاه» است و قطعا مردم هم استقبال خواهند کرد؛ چون موضوعی است که نه فقط مردم عزیز ما بلکه همه انسان‌ها استقبال خواهند کرد. وحدت به نوعی توصیه اسلام است، یعنی فضایی که می‌تواند به یک جامعه برای مقابله با دشمنان بیگانه ایمنی بدهد.

ورزی در ادامه با تاکید بر لزوم ساخت آثار تاریخی و دینی یادآور شد: ما فیلم و سریال‌هایی داشتیم که طی این سال ها حرف‌های خوبی زدند. من تصورم این است که این روش خوبی است؛ به شرطی که صحبت فقط برای داخل نباشد و مدیران امر شرایطی را به وجود آورند تا بتوانیم آثارمان را عرضه کنیم. به عنوان مثال، ما هنوز نتوانستیم به راحتی آثارمان را در کشورهای دیگر اکران کنیم، اگر این اتفاق بیفتد هم چرخه اقتصادی خوبی خواهیم داشت و هم اینکه حرف‌هایمان را به اروپا زده‌ایم، البته یک سری فیلم‌هایمان اکران شده‌اند اما در کل امکان عرضه‌مان خیلی ضعیف است.

این فیلم‌ساز در پایان در پاسخ اینکه چه افتراقی را بین کار تاریخی و کار دینی می‌بیند و اینکه آیا این دو باهم متفاوتند، خاطرنشان کرد: وقتی محتوا و پیام یکی باشند این دو باهم ارتباط پیدا می‌کنند. تولید آثار دینی به این معنی نیست که ما حتما باید کار تاریخی بسازیم، ما می‌توانیم یک کار ساده داشته باشیم اما در پی آن پیامی رسا را به مخاطب منتقل کنیم. ما نباید بگوییم تولید آثار دینی به لحاظ بودجه برایمان صرف نمی‌کند. ناگفته نماند که ما در ایران تولید آثار دینی کمی هم نداشتیم. به اعتقاد من در هر شرایطی کار دینی باید تولید شود و صرفا نباید به تاریخ بپیوندد؛ ولی اگر پیام و محتوا یکی باشند، به هم اتصال می‌خورند. در کل کار دینی باید در ابعاد مختلف با همفکری نسل جوان و قدیم ساخته شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين